Dzielnica Strzybnica będzie samodzielnie organizować świąteczną choinkę. Zbiórka trwa

Nadchodzi czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w zeszłym roku strzybniczanie chcą udekorować swoją dzielnicę ozdobionym drzewkiem. Każdy może dołączyć do akcji.

Urszula Gołkowska
Choinka w Strzybnicy

Choinka w Strzybnicy

Rok temu przy ulicy Armii Krajowej stanęło świąteczne drzewko, a właściwie drzewo, bo jego wysokość robiła wrażenie nie tylko na najmłodszych. Była to inicjatywa samych mieszkańców. Wydarzenie "I strojenie choinki na spontanie" przyciągnęło niemało osób. Tarnogórzanie przynieśli własne ozdoby do dekoracji, a przy okazji miło spędzili czas przy wspólnej pracy i małym poczęstunku. Jak wyglądała strzybnicka choinka? Zobaczcie poniżej!

Świąteczne drzewko w Strzybnicy. To dzieło samych mieszkańców

Zrzutka na lampki ruszyła

Również w tym roku Rada Dzielnicy zapowiedziała, że w Strzybnicy pojawi się choinka. Na ten cel rozpoczęła się nawet internetowa zbiórka.

- Grudzień tuż tuż, a jak grudzień to i choinkę trzeba ustroić. Niestety ze względów prawnych i ekonomicznych nie możemy podłączyć się do sieci, dlatego też po rozmowach z Wami ogłaszamy zbiórkę na zakup ledowych lampek solarnych - informują przedstawiciele dzielnicy.

W planach jest nabycie czterech nowych kompletów lamek. Wykorzystane będą także dwa, które zostały z zeszłego roku. Akcję można wesprzeć poprzez portal zrzutka.pl.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon