Dzień bez plecaka w szkołach powiatu tarnogórskiego. Zobacz, na jakie pomysły wpadli uczniowie

Jak poradzić sobie bez tornistra w szkole? Sposobów jest naprawdę wiele. Dzieci i młodzież z naszego powiatu pokazali, że kreatywność nie jest im obca!

Do szkoły bez plecaka

W tym roku dużą popularnością zarówno w podstawówkach, jak i liceach czy technikach cieszył się Dzień bez plecaka, znany także jako No Backpack Day. Uczniowie wybierają się wtedy na lekcję z książkami w walizkach, koszykach na zakupy, wózkach dziecięcych, skrzynkach na narzędzia... Pomysłów jest wiele. Niektóre z nich zobaczyć można w powyższej fotogalerii.

W Polsce Dzień bez plecaka ma charakter humorystyczny. Jednak jego pierwotna odsłona, która powstała w Stanach Zjednoczonych, niosła ze sobą głębsze przesłanie. Miała uświadomić uczniom, że ich rówieśnicy w innych zakątkach świata mają znacznie ograniczony dostęp do edukacji, przyborów szkolnych, a książki na lekcje noszą w rękach czy plastikowych torbach. Podczas akcji zbierano także środki na zakup artykułów dla dzieci z Kamerunu, Republiki Zielonego Przylądka, Liberii, Malawi, Nigerii, Sierra Leone, RPA, Togo, Ugandy czy Zimbabwe.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon