Dzień Strażaka 2022. Zobacz, jak świętowali go druhowie w Tarnowskich Górach

W naszym mieście odbyły się obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystego spotkania poinformowano o nowych awansach, nagrodach, a także planach na przyszłość.

Dzień Strażaka w TG

Mimo że druhowie świętują tradycyjnie 4 maja - we wspomnienie swojego patrona świętego Floriana - tarnogórscy druhowie swój dzień obchodzili wczoraj, 18 maja. Oficjalne wydarzenie miało miejsce na placu apelowym Komendy Powiatowej PSP. Na apel zaproszono także przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów, komendantów innych służb oraz reprezentantów przedsiębiorstw i instytucji współpracujących na co dzień ze strażą pożarną. W wydarzeniu wzięli udział zarówno strażacy komendy powiatowej, jak i ochotnicy.

Apel był okazją nie tylko do podziękowania druhom za ich służbę oraz życzenia im szczęśliwego powrotu z każdej akcji. Podczas spotkania cieszono się także z nowych awansów.

Z dniem 1 maja 2022 roku, decyzjami Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP powołani zostali:

  • na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Tarnowskich Górach bryg. mgr inż. poż. Grzegorz Twardawa
  • na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lublińcu mł. bryg. mgr inż. poż. Daniel Kozioł
- Mł. bryg. mgr inż. poż. Daniel Kozioł pełnił wzorową służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach przez 22 lata, z czego 4 na stanowisku Zastępcy Dowódcy JRG w Tarnowskich Górach. Daniel, dziękujemy za otwartość, zaangażowanie, wymianę doświadczeń, serdeczność oraz okazałą życzliwość - stwierdzają współpracownicy.

Z dniem 1 maja 2022 roku Komendant Powiatowy PSP w Tarnowskich Górach st. bryg. mgr Adam Lachowicz powierzył pełnienie obowiązków służbowych:

  • na stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. kpt. mgr inż. poż. Wojciech Poloczek
  • na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnowskich Górach kpt. inż. poż. Grzegorz Spałek

Nie zabrakło także wzmianki o dużej inwestycji, jaka planowana jest z myślą o strażakach.

- Ten rok jest wyjątkowy z dwóch powodów: w całym kraju świętujemy 30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej, w Tarnowskich Górach czekamy na rozpoczęcie budowy nowej siedziby - zapowiedział st. bryg. Adam Lachowicz, Komendant Powiatowy PSP w Tarnowskich Górach.

Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Tarnowskie Góry i Powiatu Tarnogórskiego. Komenda PSP otrzymała już działkę przy ulicy Małej, gdzie powstać ma nowa siedziba. Rozpoczęcie przetargu jest planowane na przełom maja i czerwca.

Tarnowskie Góry psp

Może Cię zainteresować:

Państwowa Straż Pożarna w Tarnowskich Górach z rządową dotacją. W planach nowa komenda

Autor: Urszula Gołkowska

20/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon