Dzień Ziół w Radzionkowie. W planie warsztaty i gra terenowa

Piękna, słoneczna pogoda zachęca do coraz częstszego wychodzenia z domu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas szukania interesujących miejsc w okolicy warto zwrócić wagę na Radzionków, gdzie szykuje się nietypowe wydarzenie dla całej rodziny.

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na bardzo aromatyczne spotkanie. 20 czerwca (niedziela) odbędzie się Dzień Ziół. Na uczestników czekają ciekawe warsztaty, gra terenowa, oprowadzanie z przewodnikiem i inne atrakcje.

Harmonogram

  • 12:00 - 18:00, warsztaty:

Herbatka u wiedźmy

Niezłe ziółka i przyprawy

Zioła w kąpieli

Filiżanka pełna mięty

O ziołach znanych i nieznanych

Zioła w śląskich wierzeniach i obrzędach

Co ty wiesz o ziołach?

  • 13:00 i 15:00, kupiecka gra terenowa "Z wizytą u zielarki"
  • 16:30, spacer z przewodnikiem

Oprócz wspomnianych punktów programu na gości czeka kiermasz oraz zajęcia artystyczne dla dzieci. Wstęp bezpłatny. Adres: Księżogórska 90a.

Ruch jak w ulu

Niedawno wspominaliśmy o Dniu Dziecka w Ogrodzie Botanicznym, już niebawem odbędzie się Dzień Ziół, a organizatorzy nawet nie myślą o chwili odpoczynku. Już planują następną niespodziankę.

- Jesteśmy pracowici jak te pszczółki - przyznają. - W międzyczasie powstają kolejne punkty do questingu - już niedługo będzie można z niego skorzystać (to w ramach konkursu Funduszu Naturalnej Energii, gdzie Organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Fundacja „Za górami, za lasami”) - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon