Dziś warto wybrać się w okolice Gierzyny. Co nowego szykuje się w Miasteczku Śląskim?

W naszym powiecie powstaje kolejna atrakcja turystyczna. Już dziś, 30 września, wielkie otwarcie. Dla gości, w tym tych najmłodszych, przygotowano coś specjalnego.

Miasteczko śląskie sadzenie drzew

Ścieżka edukacyjna w Miasteczku Śląskim

Dzisiaj w jednym z miast powiatu tarnogórskiego oficjalnie otwarta zostanie nowa atrakcja. Jest nią ścieżka edukacyjna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 przy zbiorniku Gierzyna. Oprócz uroczystego udostępnienia ścieżki dla gości, odbędą się także warsztaty edukacyjne ze specjalnymi atrakcjami dla dzieci. Podczas imprezy zasadzone zostaną również sadzonki młodych drzewek w ramach ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych.

#sadziMY 2022

W dniach 29-30 września całej Polsce rozdawane są sadzonki drzewek. W akcji bierze udział miedzy innymi Nadleśnictwo Świerklaniec. Chętni mogą otrzymać sadzonki przy siedzibie nadleśnictwa (ul. Oświęcimska 19, Świerklaniec) do godziny 15:00. Co ważne, rośliny wydawane są bezpłatnie.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Wspólne sprzątanie Miasteczka

To jeszcze nie koniec zielonych akcji w tym tygodniu. Już jutro, 1 października, w Miasteczku Śląskim odbędzie się "Sprzątanie Świata". Grupy zbierają się w dwóch miejscach:

  • Miasteczko Śląskie – zbiórka o godz. 10:00 na skrzyżowaniu ulicy Cynkowej z ulicą Gajową
  • Bibiela - zbiórka o godz. 10:00 przy pętli autobusowej przy ul. Starowiejskiej

Na chętnych wolontariuszy czekać będą sadzonki krzewu ozdobnego oraz słodki poczęstunek.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon