Dzisiaj głosujemy! Trwają wybory prezydenckie

Dziś wszyscy decydujemy komu powierzyć funkcję prezydenta RP na następne pięć lat. Właśnie trwają wybory w całym kraju. Pójdź załosować!

Urna wyborcza glosy

Lokale wyborcze otwarto o 7:00. W związku z epidemią koronawirusa panującą w Polsce w obwodowych komisjach wyborczych należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym może znajdować się maksymalnie jedna osoba na 4 m2, wyborcy powinni zasłonić nos i usta maseczką, a także zabrać ze sobą własny długopis, natomiast członkowie komisji otrzymali środki ochrony osobistej. Lokale będą otwarte do godziny 21:00. Do tego czasu trwa również cisza wyborcza, w trakcie której nie wolno prowadzić agitacji na rzecz żadnego z kandydatów.

W celu oddania głosu należy wylegitymować się ważnym dokumentem tożsamości ze zdjęciem (dowodem osobistym, paszportem, prawem jazdy itp.). Następnie członek komisji przekaże kartę do głosowania, co trzeba potwierdzić złożeniem własnoręcznego podpisu na liście. Głos można oddać w wyznaczonym miejscu do głosowania poprzez postawieniu znaku X przy nazwisku jednego kandydata. Po wykonaniu tej czynności należy wrzucić do urny kartę do głosowania. UWAGA! Głos nie zostanie uznany za ważny jeśli na karcie nie został wskazany żaden kandydat lub też oznaczono więcej niż jedno nazwisko.

https://www.youtube.com/watch?v=uf6c-fATHvM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Marek Gzik

Chcę być ambasadorem nowoczesnego Śląska

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej Westfalii

Delegacja woj. śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii

Protest kierowców w Piekarach

Masowa awaria samochodów na piekarskim Orlenie

Marszałek Jakub Chełstowski oficjalnie wspiera Izabelę Domogałę

Możliwe zmiany w zarządzie województwa śląskiego?

Prezydent Andrzej Duda

Andrzej Duda w Pyrzowicach

Strajk kobirt tarnowskie gory

Strajk Kobiet w Tarnowskich Górach znów wywołał...

Izabela kloc

Izabela Kloc: Komisja Europejska bez konkretów...