AKTUALIZACJA: zakażony jeden z pracowników tarnogórskiego szpitala, zakażona piekarzanka jest pracownikiem tarnogórskiego ZUS-u

Jeden z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala w Tarnowskich Górach jest zakażony koronawirusem. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach podało informację, że zakażona jest mieszkanka Krupskiego Młyna. Zakażona piekarzanka, która pracowała w Tarnowskich Górach okazała się być pracowniczką ZUS-u. Wyniki badań pacjentki z Oddziału Wewnętrznego WSP S.A., u której podejrzewano zakażenie nie wykazały obecności koronawirusa.

CcvAKTUALIZACJA:

Jeden z pracowników tarnogórskiego szpitala chory na koronawirusa

Jeden z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach jest chory na koronawirusa. Stan pracownika jest dobry, obecnie przebywa na kwarantannie domowej i jest w stałym kontakcie z sanepidem. Szpital opracowuje aktualnie listę osób, które mogły być w bezpośrednim kontakcie z zarażonym, a także listę osób kontaktowanych pośrednio. U wszystkich osób ma zostać wykonany test na koronawirusa.


Mieszkanka Krupskiego Młyna zakażona koronawirusem


Jak podaje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, mamy kolejny przypadek zakażenia COVID-19. To mieszkanka gminy Krupski Młyn. Aktualny bilans koronawirusa w powiecie tarnogórskim to 8 potwierdzonych zakażeń.

Zakażona piekarzanka, która pracowała w Tarnowskich Górach jest pracownikiem ZUS-u

- Niestety mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Piekarach Śląskich - informował na facebook'u Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich - Pani źle się czuła, od 13 marca przebywała na kwarantannie, stwierdzono u niej zarażenie koronawirusem. Pracuje w Tarnowskich Górach, a jest mieszkanką Piekar Śląskich. Zarażona osoba nie miała z nikim kontaktu z zagranicy, także musiała zarazić się gdzieś indziej, nie bezpośrednio w kontakcie z jakimś swoim znajomym - dodaje.

Okazało się, że mieszkanka Piekar Śląskich pracowała w tarnogórskim ZUS-ie. Jak podaje regionalna rzeczniczka prasowa ZUS-u w województwie śląskim, Beata Kopczyńska, nie miała bezpośredniego kontaktu z klientami. Cztery osoby, które miały z nią kontakt zostały objęte kwarantanną.
Wcześniej pisaliśmy:


Kolejna osoba z powiatu tarnogórskiego jest zakażona koronawirusem. To kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Znamy też wyniki testu pacjentki w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym, u której lekarze podejrzewali zakażenie. Na szczęście wynik wyszedł negatywny.

Zarażona mieszkanka powiatu tarnogórskiego jest w ciężkim stanie. Aktualnie jest hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Testy u pacjentki, u której podejrzewano zakażenie negatywne

Starostwo Powiatowe informuje, że wyniki badań pacjentki z Oddziału Wewnętrznego WSP S.A., u której podejrzewano zakażenie wirusem SARS-CoV-2 nie wykazały obecności koronawirusa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowi o policjanci w Tarnowskich Górach

Powiat tarnogórski ma nowych stróżów prawa

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

Tarnowskie Góry, oznaczenia UNESCO

Znaki UNESCO poprowadzą do najważniejszych zabytków Śląska?

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 20-26.09. Wydarzenia z Tarnowskich Gór

Remont Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Przemiana Mechanika. Szkołę wyremontowano i zmodernizowano

Płaca minimalna w 2022 roku

Płaca minimalna w wysokości 3 tysięcy? To możliwe od 2022 r.

Powiat tarnogórski, wypadek

Kolejni ranni. Trzy wypadki w powiecie tarnogórskim