Dziwne zniknięcia studzienek ściekowych w powiecie tarnogórskim. Sprawca wpadł w ręce policji

Funkcjonariusze zatrzymali niedawno dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowie za kradzież kratek ściekowych. Drugi ma na sumieniu przechowywanie papierosów bez akcyzy i narkotyków.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry zatrzymanie kradzież

Policyjne zatrzymanie w Miasteczku Śląskim

Od początku roku na terenie powiatu tarnogórskiego dochodziło do dziwnych kradzieży. Studzienki ściekowe znikały w Tarnowskich Górach, Miasteczku Śląskim, Świerklańcu i Kaletach. Podobna sytuacja miała miejsce na obszarze powiatu lublinieckiego. Mundurowi rozpoczęli poszukiwanie amatora kratek. Dobra passa mężczyzny zakończyła się w ubiegły piątek.

8 kwietnia policjanci zostali wezwani do Miasteczka Śląskiego. W rejonie stacji wodociągowej miało znajdować się dwóch podejrzanie zachowujących się osobników.

- Uwagę mundurowych przykuło nerwowe zachowanie osób. Policyjna kontrola wykazała, że jeden z mężczyzn posiada przy sobie narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że podejrzane zachowanie i narkotyki to nie wszystko, co mieli na sumieniu - podają funkcjonariusze.

Wyszło na jaw, że właściciel osobowego volkswagena to poszukiwany złodziej studzienek. 29-latek z powiatu tarnogórskiego przywłaszczył aż 53 sztuki kratek ściekowych. Spowodowało to straty w wysokości 48 000 złotych.

To jeszcze nie koniec historii. Drugi z mężczyzn także odpowie przed sądem, jednak nie za kradzież. 32-latek miał przy sobie narkotyki. Mundurowi znaleźli je także w jego miejscu zamieszkania. Jakby tego było mało, przechowywał również około 500 paczek papierosów bez oznaczenia polskimi znakami akcyzowymi.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon