Ekologiczna marzanna i najsmaczniejszy rogal w Miasteczku Śląskim. Jak zgłosić się do konkursów?

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza do spróbowania swoich sił w konkurencji plastycznej oraz kulinarnej. Na szczęśliwych zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Miasteczko slaskie marzanna

Żegnaj Zimo

Pierwsze z wydarzeń to konkurs na najpiękniejszą marzannę lub wiosenny goik. Uczestnicy powinni jednak pamiętać, że prace muszą być wykonane w duchu eco friendly, a więc z materiałów biodegradowalnych i nieszkodzących środowisku naturalnemu. Przewidziane są cztery kategorie wiekowe:

  • dzieci do lat 6
  • dzieci w wieku 7 – 10 lat
  • dzieci w wieku 11 – 14 lat
  • młodzież od 15 roku życia i osoby dorosłe

- Spośród zwycięzców wszystkich kategorii dodatkowo wybrana zostanie jedna Marzanna i goik, które staną się oficjalnymi tegorocznymi symbolami zimy i wiosny w naszym mieście. Na wszystkich laureatów czekać będą nagrody rzeczowe - zachęcają organizatorzy.

Prace przynosić można do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim (ul. Srebrna 24) lub przesłać pocztą do 18 marca, do godziny 15:00. Należy dołączyć do nich także metryczkę zawierającą podstawowe dane kontaktowe. Jej wzór dostępny jest TUTAJ. Do wzięcia udziału zaproszone są także osoby spoza Miasteczka Śląskiego.

- Konkurs ma na celu pobudzenie wyobraźni, poczucia estetyki, wsparcie rozwoju artystycznego uczestników, a przede wszystkim aktywizację uczestników w temacie ochrony środowiska. Ma również na celu ukazanie piękna tradycji topienia Marzanny - informują pomysłodawcy.

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 marca. Nazwiska zwycięzców znajdziemy na stronie internetowej MOK oraz facebookowym profilu instytucji.

Rogol św. Jerzego

- Legenda głosi, że w dawnych czasach Miasteczkowianie byli nazywani "rogolami". Dlaczego? Podobno obserwowali zza rogu, kto nadjeżdża i co się dzieje w wiosce obok. Postanowiliśmy nadać słodsze skojarzenie tej nietuzinkowej nazwie, ogłaszając konkurs na wypiek najsmaczniejszego i najbardziej oryginalnego "rogola", który będzie związany z tradycją lub charakterystycznymi elementami w gminie - opowiadają twórcy wydarzenia.

By wziąć udział w tym nietypowym konkursie, uczestnicy zobowiązani są wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją mailem (promocja@mok.miasteczko-slskie.pl) do 31 marca. Następnie, 17 kwietnia, do siedziby MOK należy dostarczyć 5-10 gotowych rogali. Jury oceni je nie tylko pod względem smaku, ale także wyglądu, pomysłowości wykonania, a także powiązania z gminą. Tego samego dnia poznamy wyniki.

- Zwycięski rogal otrzyma tytuł „Rogola św. Jerzego” i będzie wypiekany na wszystkie ważne uroczystości w naszej gminie. Na laureatów czekać będą także nagrody rzeczowe - zapraszają organizatorzy.

fot. Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pochód Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

Orszak Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

Wycieczki po Parku w Świerklańcu i Pałacu Kawalera

Rajzy po Parku w Świerklańcu zostają na sezon zimowy

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

"Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian" już we wrześniu!

Kosciol tg

Poznaj tajemnice tarnogórskich świątyń i odkryj ich historię

Projekt bez tytułu6

Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu