Ekologiczna marzanna i najsmaczniejszy rogal w Miasteczku Śląskim. Jak zgłosić się do konkursów?

Miasteczko slaskie marzanna

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza do spróbowania swoich sił w konkurencji plastycznej oraz kulinarnej. Na szczęśliwych zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Żegnaj Zimo

Pierwsze z wydarzeń to konkurs na najpiękniejszą marzannę lub wiosenny goik. Uczestnicy powinni jednak pamiętać, że prace muszą być wykonane w duchu eco friendly, a więc z materiałów biodegradowalnych i nieszkodzących środowisku naturalnemu. Przewidziane są cztery kategorie wiekowe:

  • dzieci do lat 6
  • dzieci w wieku 7 – 10 lat
  • dzieci w wieku 11 – 14 lat
  • młodzież od 15 roku życia i osoby dorosłe

Spośród zwycięzców wszystkich kategorii dodatkowo wybrana zostanie jedna Marzanna i goik, które staną się oficjalnymi tegorocznymi symbolami zimy i wiosny w naszym mieście. Na wszystkich laureatów czekać będą nagrody rzeczowe - zachęcają organizatorzy.

Prace przynosić można do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim (ul. Srebrna 24) lub przesłać pocztą do 18 marca, do godziny 15:00. Należy dołączyć do nich także metryczkę zawierającą podstawowe dane kontaktowe. Jej wzór dostępny jest TUTAJDo wzięcia udziału zaproszone są także osoby spoza Miasteczka Śląskiego. 

Konkurs ma na celu pobudzenie wyobraźni, poczucia estetyki, wsparcie rozwoju artystycznego uczestników, a przede wszystkim aktywizację uczestników w temacie ochrony środowiska. Ma również na celu ukazanie piękna tradycji topienia Marzanny - informują pomysłodawcy.

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 marca. Nazwiska zwycięzców znajdziemy na stronie internetowej MOK oraz facebookowym profilu instytucji. 

Rogol św. Jerzego

- Legenda głosi, że w dawnych czasach Miasteczkowianie byli nazywani "rogolami". Dlaczego? Podobno obserwowali zza rogu, kto nadjeżdża i co się dzieje w wiosce obok. Postanowiliśmy nadać słodsze skojarzenie tej nietuzinkowej nazwie, ogłaszając konkurs na wypiek najsmaczniejszego i najbardziej oryginalnego "rogola", który będzie związany z tradycją lub charakterystycznymi elementami w gminie - opowiadają twórcy wydarzenia. 

By wziąć udział w tym nietypowym konkursie, uczestnicy zobowiązani są wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją mailem (promocja@mok.miasteczko-slskie.pl) do 31 marca. Następnie, 17 kwietnia, do siedziby MOK należy dostarczyć 5-10 gotowych rogali. Jury oceni je nie tylko pod względem smaku, ale także wyglądu, pomysłowości wykonania, a także powiązania z gminą. Tego samego dnia poznamy wyniki. 

Zwycięski rogal otrzyma tytuł „Rogola św. Jerzego” i będzie wypiekany na wszystkie ważne uroczystości w naszej gminie. Na laureatów czekać będą także nagrody rzeczowe - zapraszają organizatorzy.

fot. Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: