Ekspresowa podróż do Indii. Mania Podróżowania zaprasza na spotkanie

Stara Stajnia u Wojtachy zaprasza na kolejne podróżnicze wydarzenie. W tym miesiącu celem będzie Półwysep Indyjski.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry Stara Stajnia u Wojtachy

Zimowa Mania Podróżowania

Dużą popularnością cieszą się cykliczne wydarzenia, jakie odbywają się w jednej z tarnogórskich restauracji. Każdego miesiąca uczestnicy odwiedzają inny zakątek świata, a ich przewodnikami są osoby, które widziały go na własne oczy. Wstęp na spotkania jest wolny.

W lutym organizatorzy zapraszają nas do Indii. O tym azjatyckim kraju i swojej podróży opowie Mateusz Rogalski. Z wykształcenia jest historykiem i politologiem. Zawodowo zajmuje się handlem. Po godzinach czyta książki, wykańcza dom oraz planuje kolejne podróże. Interesuje się fantastyką, wydał swoją książkę pod tytułem "Obrońcy Ahury. Pasowanie".

W tym tygodniu podróżnik zabierze nas na inny kontynent i opowie o swojej wyprawie.

- 6 tygodni – dokładnie tyle czasu Mateusz wraz ze swoją partnerką spędził w Indiach północnych i środkowych. Podróż odbywała się wszelkimi możliwymi środkami komunikacji (pociągami, autobusami, tuk tukami, na grzbiecie słoni). Całość organizowana była samodzielnie, dlatego zdarzało się nocować pod gołym niebem, w bambusowych domkach, jak i w hostelach. W trakcie tej wyprawy odwiedzili między innymi: dwa miasta znajdujące się w dziesiątce największych miast na świecie (Dehli i Bombaj), jeden z nowych 7 Cudów Świata (Tadż Mahal) oraz najpiękniejszą plantację herbaty na świecie, która znajduje się w Dardżylingu - zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 lutego, o godzinie 19:00 w Starej Stajni u Wojtachy (ul. Ratuszowa 8).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon