eLegitymacja dla młodych tarnogórzan. Czy do programu dołączą wszystkie szkoły?

Przedstawicielka Rady Miejskiej zaproponowała, aby wszystkie placówki prowadzone przez Miasto Tarnowskie Góry umożliwiły swoim uczniom korzystanie z legitymacji w wersji elektronicznej. Znamy już odpowiedź Ratusza.

Tarnowskie Góry. Elegitymacja w szkołach

eLegitymacja dla każdego?

Pod koniec lipca Aleksandra Król-Skowron zgłosiła interpelację we wspomnianej sprawie Przewodniczącemu Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że mLegitymacja to elektroniczny odpowiednik tradycyjnej, papierowej legitymacji szkolnej. Dostępny jest on w bezpłatnej aplikacji mObywatel, którą każdy może pobrać na swój telefon. W przypadku kontroli biletów lub kupowania wejściówek uczeń jest uprawniony do posłużenia się dowolną formą dokumentu.

- W związku z faktem, że większość obywateli posiada aplikację mObywatel, na której ma dostęp do wszystkich swoich dokumentów w wersji elektronicznej, zasadnym byłoby także posiadanie legitymacji dziecka w tym systemie - tłumaczy radna.

W uzasadnieniu pisma czytamy, że takie rozwiązanie funkcjonuje już w części tarnogórskich placówek. Aleksandra Król-Skowron zaproponowała, by wszystkie szkoły podlegające Miastu Tarnowskie Góry dołączyły do programu.

- Program OSE, w ramach którego dostępna jest mLegitymacja gwarantuje także darmowy dostęp do Internetu. Łącze o symetrycznej przepustowości 100Mb/s jest użytkowane wyłącznie poprzez podłączoną do niego szkołę, co gwarantuje wysoką prędkość przesyłania i wysyłania danych - dodaje radna.

Co na to władze miasta?

Na początku sierpnia ukazała się odpowiedź Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych Jolanty Tuszyńskiej.

- W odpowiedzi na Pani interpelację z dnia 29.07.2021 r. uprzejmie informuję, że w dniu 03.08.2021 r. do wszystkich szkół prowadzonych przez Gminę Tarnowskie Góry została przesłana emailem prośba o zgłoszenie szkoły do projektu eLegitymacja - czytamy w piśmie.

Nowy rok szkolny rozpoczyna się za niecałe trzy tygodnie. Być może już niebawem wszyscy tarnogórscy uczniowie będą mogli skorzystać z elektronicznej legitymacji. Więcej informacji na temat programu i obsługi aplikacji można znaleźć TUTAJ.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon