Elektronarzędzia ukryte jak piracki skarb. Cenny łup z Bobrownik Śląskich pomógł odzyskać dzielnicowy

Bobrowniki Śląskie znów stały się tłem opowieści jak z filmu. Tym razem to jednak nie szalony pościg, ale coś jakby poszukiwanie skarbów. Głównym bohaterem całej historii został tarnogórski dzielnicowy Adam Bugajski.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry policja bobrowniki śląskie

Kradzież w Bobrownikach Śląskich

Cała historia zaczęła się pod koniec lipca. We wspomnianej dzielnicy Tarnowskich Gór pewien mieszkaniec został okradziony z elektronarzędzi. Jak się później miało okazać, straty, jakie spowodował sprawca włamania, sięgały siedmiu tysięcy złotych.

Niecały miesiąc później sam poszkodowany odkrył, gdzie znajduje się część jego własności. Złodziej przyniósł skradzione przedmioty pod swoje pomieszczenie piwniczne w bloku. Prawowity właściciel sprzętu poprosił o pomoc dzielnicowego mł. asp. Adama Bugajskiego.

- Mimo że był w czasie wolnym od służby, dzielnicowy od razu zainteresował się całą sprawą. Okazało się, że sprzęt, który znajdował się w piwnicy, należy do pokrzywdzonego, jednak jest niekompletny. Dzielnicowy w rozmowie z mężczyzną [sprawcą kradzieży] nakłonił go, aby oddał wszystko, co zabrał. Zapewne znając konsekwencje, jakie mu grożą, ten przyznał się, że część rzeczy ukrył w różnych miejscach na terenie Bobrownik Śląskich - podają policjanci.

Młodszy aspirant Bugajski rozpoczął poszukiwania. Mundurowemu udało się odnaleźć większą część skradzionych przedmiotów. Na miejsce wysłano także patrol, który przejął sprawę. Okazało się, że sprawcą jest 70-letni mężczyzna z Tarnowskich Gór. Mieszkaniec naszego miasta usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Złodziej lawety zatrzymany

Uciekał pod wpływem narkotyków i to kradzioną lawetą

Tarnowskie Góry 2023 04 26 T175705 212

Sprawcy kradzieży zatrzymani w Tarnowskich Górach

Kradzież tarnowskie Góry

Najpierw ukradł portfel, potem chciał oddać dokumenty

Tarnowskie Góry, kradzież prądu

Tarnowskie Góry. Instalacja elektryczna bez licznika?

Tarnowskie Góry, ulica Zagórska. Kradzież alkoholu

Przez trzy miesiące okradał sklep. Złodziej alkoholu złapany

Tarnowskie Góry. Kradzież perfum

Tarnowskie Góry. Nastolatki okradły drogerię na 800 złotych

Tarnowskie Góry - kradzież przewodów

Ukradli przewody za ponad 15 tysięcy złotych.