Emocje po sympozjum "Człowiek a ideologie". Mieszkańcy komentują, burmistrz wydaje oświadczenie

W naszym mieście odbyło się wydarzenie złożone z serii wykładów, które stały się głośnym tematem wśród mieszkańców. Dziś, 26 października, ukazało się nawet stanowisko Ratusza w sprawie jednego z prelegentów.

Witold Gadowski/U.G.
Sympozjum Tarnogórskie 2021

"Człowiek a ideologie"

W dniach 23 i 25 października miała miejsce kolejna edycja tradycyjnego już Sympozjum Tarnogórskiego. Dużo emocji wzbudziły tematy poruszane podczas tegorocznej odsłony imprezy. Poruszane były między innymi następujące kwestie: "Chrześcijańska koncepcja człowieka jako osoby a jej totalna negacja w ideologii neomarksizmu", "Rodzina wobec wyzwań współczesności" czy "Wizja człowieka w UE – wczoraj i dziś".

Na zakończenie dwudniowego spotkania prelekcję "Wolność jako obowiązek i zadanie” wygłosił Witold Gadowski. Wydarzeniu partnerował Urząd Miasta Tarnowskie Góry. Dziś na oficjalnym facebookowym profilu instytucji ukazało się następujące oświadczenie:

"W związku z wczorajszym wykładem odbywającym się w ramach XX Sympozjum Tarnogórskiego, wygłoszonym przez red. Witolda Gadowskiego, Urząd Miejski stanowczo odcina się od wygłoszonych przez prelegenta tez dotyczących podważania zasadności szczepień na Covid-19. Temat zaplanowanego wykładu nie wskazywał na wprowadzenie przez prelegenta kontrowersyjnych tez, które nie pokrywają się z polityką zdrowotną miasta i powszechnie znaną polityką rządu.
Od początku wprowadzenia Narodowego Programu Szczepień promujemy szczepienia jako formę ochrony przed niebezpiecznym wirusem oraz zatrzymania pandemii. Analizujemy możliwości wyciagnięcia konsekwencji z powyższej sytuacji.
Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry
Arkadiusz Czech"

Co na to mieszkańcy?

Tarnogórzanie nie ukrywali swoich emocji. Zdaniem wielu z nich Ratusz powinien przewidzieć możliwość pojawiania się takiej sytuacji.

Konsekwencje powinny być. To było zdecydowanie niedopuszczalne i skandaliczne.
- Ależ osoba Gadowskiego w roli prelegenta wcale nie pozwala się domyślić, że treści będą - jak to się delikatnie określa - kontrowersyjne. Któż mógłby się po Gadowskim spodziewać?
- Przepraszam bardzo. Ale naprawdę wystarczy „wygooglować” tego Pana, żeby poznać jego podejście do tego tematu, Panie Burmistrzu Arkadiuszu Czechu wytłumaczenie kiepskie.

Pojawiały się także opinie, iż Urząd Miasta powinien zastanowić się również nad innymi punktami Sympozjum. Choć wśród zainteresowanych pojawiały się też zgoła odmienne opinie.

Gadowski w kontrofensywie

Prelegent nie pozostał obojętny na działania władz samorządowych. Dziś opublikował następujący tweet:

Tarnowskie Góry "Człowiek a ideologie"

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon