Emocjonujący tydzień w Tarnowskich Górach: protesty, wyniki budżetu i wzrost podatku

Kończący się tydzień był dla tarnogórzan naprawdę interesujący. Tematem przednim stały się oczywiście demonstracje. Co jeszcze wydarzyło się ostatnio w naszym mieście?

Podsumowanie tygodnia tg

Pogrzeb Praw Kobiet

Przypomnijmy, że manifestacje w Tarnowskich Górach rozpoczęły się już od 22 października, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Protestujący codziennie wychodzą na ulice naszego miasta wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku. 31 października manifestacja nie była tak spokojna jak poprzednie. Ktoś, prawdopodobnie z okna, rzucał petardami w manifestujących. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Demonstracji nie było natomiast 1 listopada - protestujący chcieli uczcić Dzień Wszystkich Świętych, dlatego zapalili jedynie znicze pod biurem poselskim Barbary Dziuk i rozeszli się do domów. Podsumowanie pierwszych dni protestu można znaleźć TUTAJ.

TRANSMISJA NA ŻYWO Z OSTATNIEGO STRAJKU KOBIET 31.10.2020:

Wiadomości z miasta i powiatu

W poniedziałek rozstrzygnięto tegoroczny budżet partycypacyjny. Zwycięskimi projektami okazały się pomysły z Radzionkowa oraz Tworoga i Krupskiego Młyna. Sprawdźcie, na co zostaną przeznaczone konkursowe granty. Szczegóły w artykule.

Podczas sesji Rady Miejskiej przegłosowano uchwałę dotyczącą wzrostu podatku od nieruchomości. Większość radnych poparła zaproponowane zmiany. Prezentujemy nowe stawki podatku, które niebawem wejdą w życie.

Tarnogórski szpital otrzymał polecenie zorganizowania pięćdziesięciu nowych łóżek dla tak zwanego oddziału covidowego. Z pomocą przyszła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jakie rozwiązanie zaproponowano?

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie postanowiło przygotować doraźną pomoc dla seniorów z naszego miasta. Dzięki otrzymanemu w konkursie wsparciu finansowemu zakupiono środki ochrony osobistej dla 500 osób. Więcej szczegółów prezentujemy TUTAJ.

Kulturalne życie miasta

Tarnogórskie Centrum Kultury przedstawiło swój repertuar na listopad. Pomimo pandemicznych ograniczeń instytucja działa prężnie i zaprasza mieszkańców na swoje wydarzenia. W tym miesiącu czekają nas seanse filmowe, przedstawienia teatralne, a także wyjątkowy koncert.

Niedawno w ręce najmłodszych tarnogórzan oddano zeszyt z zadaniami, który opowiada ciekawą historię rodziny Donnersmarcków. Twórcy zachęcają nie tylko do rozwiązania zamieszczonych w broszurze zagadek, ale także do odwiedzenia samego Świerklańca. Gdzie można zaopatrzyć się w książkę?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon