Ferie zimowe w... bibliotece? Co w tym roku przygotowały Tarnowskie Góry?

Już w przyszłym tygodniu dzieci i młodzież będą się cieszyć z zimowej przerwy. Trochę atrakcji na ten czas przygotowała między innymi biblioteka z naszego miasta. Sprawdźcie harmonogram, a może znajdziecie coś ciekawego dla Waszych maluchów.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry biblioteka ferie 2023

Ferie zimowe w Tarnowskich Górach

W tym roku przerwa szkolna dla uczniów z województwa śląskiego rozpocznie się 16 stycznia i potrwa do 29 stycznia. W tym czasie niektóre instytucje zapraszają na swoje zajęcia. W Tarnowskich Górach odbędzie się kolejna edycja akcji Zima w Mieście prowadzonej przez Tarnogórskie Centrum Kultury. Szczegółowy plan można zobaczyć TUTAJ. Propozycję ma także Miejska Biblioteka Publiczna.

Serdecznie zapraszamy dzieci na Ferie w Bibliotece zatytułowane „Mały naukowiec – warsztaty dla dzieci”. Ferie odbędą się w drugim tygodniu ferii i przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia - informują bibliotekarze.

Plan warsztatów

  • 23.01, godz. 10:00–11:00

Naukobus – co tak świeci, zajęcia w ogrodzie biblioteki

Odkryj tajemnice luminescencji, fluorescencji oraz światła UV. Sprawdź czy gazy mogą świecić i czy można zapalić światło bez użycia prądu.
  • 24.01, godz. 10:00–11:00

Ryzyk – fizyk

Poznaj różne fizyczne doświadczenia związane z równowagą, ciśnieniem oraz siłą odśrodkową.

  • 25.01, godz. 10:00–11:00

Magiczne eksperymenty

Przekonaj się, że chemia jest trochę magiczna, a magia trochę chemiczna.

  • 26.01, godz. 10:00 – 11:00

Co to znaczy mieć ph?

Czym jest ph, jak je zbadać i jakie ma zastosowanie.

  • 27.01, godz. 10:00–11:00

Lodowe eksperymenty

Dowiedz się jak to jest możliwe, że lód jest suchy, co to jest sublimacja i czy można zagotować wodę w czajniku bez użycia ciepła.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Chętni mogą zgłosić się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży w siedzibie głównej lub pod numerem telefonu 32 285 41 60 wew. 11. Zajęcia będą odbywać się w domku w ogrodzie biblioteki (wejście od ul. Nowaka). Organizatorzy proszą o przybycie na pierwsze zajęcia z opiekunem w celu wypisania karty uczestnika.

Radzionków ferie 2023

Może Cię zainteresować:

Ferie zimowe 2023 w Radzionkowie. Co będzie tam czekało na małych gości?

Autor: Urszula Gołkowska

02/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon