Festiwal muzyki dawnej powraca do Tarnowskich Gór

Po pandemicznej przerwie do naszego miasta powraca Annum Festival. Wykonawcy, którzy wezmą udział w wydarzeniu, będą inspirowali się muzyką dawną.

Annum festival

Annum Festival "Powroty"

Co roku w Srebrnym Mieście, oprócz znanych Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej, odbywają się również spotkania z utworami historycznych mistrzów. W tym sezonie pomysłodawcy wydarzenia zapraszają na trzy wyjątkowe koncerty. Odbędą się one oczywiście w miejscach silnie związanym z muzycznym życiem Tarnowskich Gór. Dawne brzmienia usłyszymy w zabytkowym kościele pw. św. Marcina w Starych Tarnowicach, kościele św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Tarnogórskim Centrum Kultury.

- Figuracyjne arie, kantylenowe sonaty, emocjonalne pieśni, delikatnie kojące dźwięki muzyki wykonywanej na historycznych instrumentach... W najlepszych wykonaniach, w wyjątkowej atmosferze, możliwie najwierniej - tak jak brzmiały kiedyś, a równocześnie z uwzględnieniem znamiona naszych obecnych czasów - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Koncerty nawiązują do starej tradycji muzyki nie tylko poprzez swoją tematykę czy wybierane utwory, ale także pod względem samego ich odtwarzania. Artyści starają się, by było ono jak najbardziej zbliżone do historycznych praktyk. W unikatowym projekcie możemy uczestniczyć nie tylko w naszym mieście, ale także w Chorzowie. Pierwsze spotkanie już w przyszłą niedzielę.

Plan festiwalu

  • 4 października, "La Solitudine"

Program: Vivaldi, Haendel, Marcello

godz. 11:00, Kościół Ewangelicko-Augsburski im. M. Lutra (Chorzów)

godz. 17:30, Kościół pw. św. Marcina (Tarnowskie Góry)

  • 15 listopada, "Da Camera"

Program: Bach, Schmelzer, Haendel

godz. 11:00, Kościół Ewangelicko-Augsburski im. M. Lutra (Chorzów)

godz. 20:00, Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (Tarnowskie Góry)

  • 5 grudnia "Das Lied"

Program: Beethoven

godz. 18:00, Starochorzowski Dom Kultury (Chorzów)

6 grudnia, godz. 18:00, Tarnogórskie Centrum Kultury (Tarnowskie Góry)

Podczas występów usłyszymy wielu znanych artystów. Przed gośćmi zaprezentują się: Jakub Burzyński, Marco Vitale, Laura Vadjon, Pavao Mašić, Dawid Biwo, a także Katarzyna Drogosz. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. By wziąć udział w koncercie, który odbędzie się 6 grudnia, należy wcześniej zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki. Znajdziemy je w kasach TCK.

- ANNUM Festival to wyjątkowa okazja do powrotu obcowania ze sztuką, dając szansę na dialog twórczy, dialog między środowiskami i pokoleniami, dialog z prawdziwą muzyką wykonywaną wyłącznie na żywo! - tłumaczą koordynatorzy projektu. - Po raz kolejny nie tylko prezentuje dzieła, ale też wywołuje dyskusje, otwierając się na muzykę dawną z powrotem... - dodają.

fot. Annum Festival

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon