Festyn w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Wojsce. Dochód wpłynie na wsparcie placówki

W Wojsce odbędzie się festyn organizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. 22 maja przy ulicy Zakładowej 8 wystąpi szereg lokalnych artystów, w tym m.in.: Beata Mańkowska, Edyta Kowalska, Zespół Pieśni i Tańca "Miedarzanie".

W niedzielę, 22 maja o godzinie 14 rozpocznie się festyn pn. "świętuj z nami chłopakami", który organizowany jest przez MOS w Wojsce. Wydarzenie przy ulicy Zakładowej 8 zakończy się o godzinie 19. Celem festynu jest wzbogacenie doświadczeń życiowych chłopców przebywających w ośrodku, a także zainteresowanie społeczeństwa ośrodkiem.

- Dochód z festynu zostanie przeznaczony na bieżące utrzymanie MOS-u związane z zakupem opału ubrań dla wychowanków, jedzenia jak i dokończenie budowy salki rekreacyjnej dla chłopców z orzeczeniem o niedostosowaniu społecznym. Potrzeby Ośrodka są duże, aby tworzyć dla dzieci jak najlepsze warunki do wychowania z zastosowaniem nowoczesnych metod pedagogicznych - tłumaczy Zbigniew Wierzba, współorganizator.

Wierzba dodaje, że wychowankowie często pochodzą z biednych i wielodzietnych rodzin, dlatego rodzice powierzają opiekę nad chłopcami, także tą finansową wychowawcom, siostrom zakonnym i dyrektorowi placówki.

Repertuar i atrakcje wydarzenia

Wśród atrakcji zorganizowanych przez ośrodek znalazły się m.in. pokazy strażackie - przelot helikopterem i ugaszenie sztucznego pożaru, turniej piłki nożnej, przejażdżki bryczką konną, dostęp do wybiegu alpak, malowanie twarzy i dmuchańce dla dzieci. O godzinie 18:30 odbędzie się losowanie nagród w tzw. "jaskini skarbów". Dodatkowo organizatorzy proszą o wsparcie zbiórki, dzięki której zostanie wybudowana sala rekreacyjna MOS-u.

Program festynu:

 • 14:00 - Rozpoczęcie festynu, powitanie gości. Otwarcie „Jaskini
  Skarbów”,
 • 14:15 - Koncert BEATY MAŃKOWSKIEJ, prowadzący: ANDRZEJ MIŚ,
 • 15:15 - Pokazy strażackie,
 • 16:00 - Występ Zespołu Muzyki Dawnej „TIBIARUM SCHOLARES”
 • pod kierunkiem Iwony Ewertowskiej-Mener,
 • 16:30 - Monolog EDYTY KOWALSKIEJ, Ślązaczki Roku 2018 na gali
  konkursu „Po naszymu, czyli po śląsku”,
 • 17:10 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca „MIEDARZANIE”,
 • 18:30 - Główne losowanie nagród w „Jaskini Skarbów”,
 • 18:45 - Nabożeństwo majowe.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon