Foodtrucki miały zjechać się na Rynek. Przyjadą za to do Bytomia

Foodtrucki na rynku w bytomiu

Na tarnogórski Rynek miały zjechać się foodtrucki, jednak po niedawnym Zlocie Pojazdów Zabytkowych władze miasta zdecydowały, że to nienajlepszy pomysł. Powodem jest trwająca pandemia. Za to w najbliższy weekend kuchnie na kółkach przyjadą do Bytomia.

VIII Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych można śmiało uznać za sukces. Frekwencja dopisała zarówno wśród właścicieli wspaniałych automobili, jak i publiczności, która tłumnie zebrała się na Rynku, by podziwiać prawdziwe dzieła światowej motoryzacji. Tak duże zgromadzenie przeraziło jednak urzędników, ponieważ większość uczestników imprezy nie stosowała się do zasad dystansu społecznego i nie nosiła maseczek.

Tymczasem w najbliższym okresie w naszym mieście miała odbyć się kolejna impreza na Rynku: zlot foodtrucków. W ratuszu uznano, że to wydarzenie może znów ściągnąć tłumy, co groziłoby powstaniem ogniska koronawirusa w Tarnowskich Górach. Oprócz tego stwierdzono, że tarnogórscy restauratorzy i tak mocno ucierpieli w wyniku wiosennego lockdownu, dlatego przyjęcie na Rynku foodtrucków z innych miast byłoby kolejnym ciosem dla lokalnej gastronomii. Z tych względów władze miasta zrezygnowały ze zlotu.

Okazuje się, że z podobnej imprezy nie zrezygnował Bytom. W dniach 25 - 27 września na tamtejszym Rynku zaparkują foodtrucki podające dania z przeróżnych stron świata. Przez trzy dni będziemy mogli zasmakować w amerykańskich burgerach, hiszpańskich churrosach, kuchni tex-mex oraz szerokim wyborze potraw azjatyckich. Swoje potrawy będą serwować także finaliści polskiej edycji European Street Food Awards 2020 - największej i najbardziej prestiżowej imprezy streetfoodowej w Europie: Złote Paluchy Churros, Sushi Banzai & Fuji Sushi oraz Centralne Biuro Smaku.

- Będzie coś na słodko i słono, dania mięsne i wege. Każdy znajdzie coś pysznego dla siebie - mówi Izabela Skoczek ze Street Food Polska, organizatorka imprezy na Rynku. - Prócz pysznego jedzenia będą również inne atrakcje: muzyka na żywo, pokazy kulinarne i animacje dla dzieci - zachwala.

Street Food Polska Festival rozpocznie się w piątek o godzinie 14:00 i potrwa do niedzielnego wieczoru. W sobotę oprócz wielkiej uczty odbędzie się pokaz kulinarny Jarosława Śliwki znanego z występu w 7. edycji programu TOP CHEF Polska, który szkolił się w najlepszych restauracjach w Polsce i południowej Angli, a podczas pracy na jednej z greckich wysp docenił wartość regionalnej, tradycyjnej kuchni. Z kolei w niedzielę swoje zdolności zaprezentuje Kacper Salzman - grillmaster firmy Weber, legendarnego producenta grilli gazowych, węglowych i elektrycznych, jak również właściciel Grill Bastards produkującego craftowe sosy. Według Salzmana idea grillowania jest przekraczaniem granic i wykorzystywaniem grilla, jak autonomicznej kuchni polowej, na której można przygotować wszystko; zupy, pieczywa, desery oraz oczywiście mięso i warzywa.

W sobotnie popołudnie "Magiczna Kraina" poprowadzi animacje dla dzieci, zaś wieczorem podczas Street Food Polska Festival zabrzmi muzyka na żywo. Przed publicznością na Rynku wystąpi Czarny Miś, czyli Janusz Starczynowski i Wojtek Nędza. Duet zaprezentuje piosenki autorskie, swing i gypsy punk. Obaj muzycy mieszają gatunki z wdziękiem barmańskiego blendera, a wszystko jest okraszone humorem oraz podlane miłością do muzyki i wolności.

Organizatorzy przypominają, że w trakcie imprezy będą obowiązywały aktualne wytyczne sanitarne związane z epidemią, dlatego proszą wszystkich uczestników o ich przestrzeganie dla wspólnego dobra.

Program Street Food Polska Festival w Bytomiu

Piątek:
14:00 - Start
21:00 - Zakończenie imprezy

Sobota:
11:00 - Start
12:00 - 16:00 - Animacje dla dzieci - „Magiczna Kraina”
16.00 - Pokaz kulinarny - Jarosław Śliwka TOP CHEF Polska
18:00 - 20:00 - muzyka na żywo - Czarny Miś - Janusz Starczynowski & Wojtek Nędza
21:00 - Zakończenie imprezy

Niedziela:
11:00 - Start
14:00 - Pokaz kulinarny - Kacper Salzman grillmastera firmy WEBER
20:00 - Zakończenie imprezy

Lista food trucków

 1. Złote Paluchy Churros - churrosy
 2. Sushi Banzai & Fuji Sushi i Catering - sushi w streetfoodowym wydaniu
 3. Centralne Biuro Smaku Foodtruck- kuchnia azjatycka ze śląskim sznytem
 4. Jiao Zi - azjatyckie pierożki na parze
 5. Hindus Indian Food - dania kuchni indyjskiej
 6. Słodki Smak Azji - lody tajskie i gofry bąbelkowe
 7. Syty Wół - amerykańskie burgery
 8. Syta Kura - kurczaki w chrupiącej panierce: pikantne skrzydełka i łagodne stropy
 9. Pichcibryka - kanapki w wielu odsłonach
 10. Compadre Food Truck - tex-mex
 11. Donuts Mini Pączki - przepyszne mini pączki
 12. Sweetie - naleśniki - naleśniki, Pancakes, zapiekanki
 13. J.J. Beef Burger - burgery
 14. Szaszłykarnia.pl - szaszłyki z metra i kiełbaski prosto z ognia
 15. Fabryka Frytek - Fries & Fingerfood - frytki w wielu odsłonach i przekąski typu fingerfood

streetfoodpolska bytom plakat

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: