Funkcjonariusze policji o długim weekendzie. Jak wygląda bilans drogowy tegorocznej majówki?

Za nami pierwsze majowe dni. Jak w tym czasie wyglądała sytuacja na jezdniach naszego powiatu? Czy można uznać ten czas za spokojny?

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry policja kontrola 2022

Majówka 2022 w Tarnowskich Górach

W tym roku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkudziesięciu mundurowych. Patrolowali oni drogi powiatu tarnogórskiego. Funkcjonariusze przeprowadzili 1160 kontroli trzeźwości. Jeden z zatrzymanych kierowców prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

- W trakcie trwania długiego majowego weekendu mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek. Sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego i poruszają się z dozwoloną prędkością. Kontrolowali także przejścia dla pieszych, akweny wodne i miejsca wypoczynku - opisują swoje działania policjanci.

Niestety nie obyło się bez wypadku. Na samym początku majówki, 29 kwietnia, wydarzyła się sytuacja na ulicy św. Wojciecha w Radzionkowie. Funkcjonariusze wstępnie podali, że sprawcą jest 31-letni mieszkaniec miasta, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. W wyniku tego doszło do zderzenia. Poszkodowany został mieszkaniec Rudy Śląskiej, który kierował jaguarem. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Oprócz tego odnotowano także 30 kolizji drogowych. Długi majowy weekend już za nami, ale dziś rozpoczynają się kolejne wolne dni. Warto pamiętać o bezpieczeństwie i odpowiedzialności na drodze.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Mimo dobrych warunków na drodze nadal może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń. Zadbajmy o siebie nawzajem, stosując się do przepisów ruchu drogowego - przypominają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon