GCR "Repty" z nowoczesnym aparatem RTG. Będzie służył diagnostyce pacjentów

Dobra informacja dla personelu i gości tarnogórskiego centrum. Pojawiło się tam "jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na Śląsku".

Nowy sprzęt dla GCR

W ubiegły czwartek, 5 stycznia, oficjalnie otwarto odnowioną pracownię rentgenowską. Zagościł w niej nowoczesny sprzęt diagnostyczny - cyfrowy aparat RTG Carestream DRX-Compass.

- Dotychczas w naszej pracowni RTG działał aparat rentgenowski zainstalowany 26 lat temu. Unieruchomione ze względu na brak części zamiennych i przestarzałe technologicznie urządzenie wymagało pilnej wymiany. Niezwykle cieszymy się, że od dziś w celach diagnostycznych możemy korzystać z jednego z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na Śląsku - cieszą się pracownicy centrum.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 595 010 zł. Większą część pokryło dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Śląskiego - 1 491 100 zł. Nowy sprzęt będzie wykorzystywany przy diagnostyce pacjentów. Na co pozwoli cyfrowy stacjonarny aparat RTG z dwoma detektorami?

- Niezwykle ważna cechą nowego sprzętu jest możliwość obrazowania całego ciała pacjenta, co jest niezwykle przydatne w diagnostyce kręgosłupa. DRX-Compass daje możliwość pomiaru kątów skrzywień bocznych kręgosłupa, jak również pomiarów długości kości długich i identyfikacji skrótu kończyn. Pozwoli nam to na przykład na dobór odpowiedniej grubości wkładek niwelujących - tłumaczą pracownicy GCR.
GCR "Repty" w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Wyniki Budżetu Obywatelskiego. Mamy to! W Tarnowskich Górach powstanie tężnia solankowa

Autor: Urszula Gołkowska

22/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon