Gdzie rozpocząć przygodę z gimnastyką artystyczną? Oarte zaprasza!

Wiele dziewczynek pragnie trenować gimnastykę artystyczną i nic w tym dziwnego. Ta dyscyplina sportu nie tylko poprawia indywidualną sprawność fizyczną, ale również kształtuje takie cechy jak: sumienność, dyscyplina, samodzielność, a przede wszystkim daje sporo frajdy. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie na terenie Śląska można trenować właśnie gimnastykę artystyczną? Cóż, jednym z takich miejsc jest bytomski Oarte. Co oferuje? Szczegóły poniżej.

Kilka słów o Oarte…

Oarte to klub sportowy w Bytomiu, które oferuje ciekawe zajęcia z zakresu gimnastyki artystycznej. To właśnie ta dyscyplina sportu przynosi sporo frajdy, ale również pozwala rozwijać sprawność fizyczną, gibkość, wytrwałość, grację i dyscyplinę. Co ciekawe, Klub działa od ubiegłego roku, ale jego zawodniczki osiągnęły już pierwsze regionalne jak i krajowe sukcesy w tej dyscyplinie sportu, zajmując miejsca w czołówce. Mieszkańcy Bytomia mieli kilka okazji, aby bliżej poznać dziewczęta z Oarte, które podczas lokalnych wydarzeń, czy w przerwach meczów koszykówki Polonii Bytom dawały popis swoich umiejętności, a w ostatnim czasie? Podczas I Otwartych Mistrzostw Bytomia w Gimnastyce Artystycznej, pod patronatem Prezydentem Bytomia. Oarte był ich organizatorem. Impreza sportowa ściągnęła lokalnych kibiców, którzy dopingowali wszystkie zawodniczki.

Oarte Stowarzyszenie Artysztyczno gimnastyczne

Sport zdominowany przez dziewczynki

Zgadza się! Obecnie w Klubie ćwiczą same dziewczęta w wieku od 3 do 18 lat. Szkolą je dwie trenerki: Natalia (licencjonowana trenerka PZG, były choreograf Federacji Gimnastyki Artystycznej Uzbekistanu, choreograf profesjonalnych klubów tanecznych, nauczycielka tańca klasycznego i ludowego) i Olena (licencjonowana trenerka i sędzina PZG, zdobywczyni mistrzowskiej klasy sportowej na Ukrainie, brązowa medalistka Mistrzostw Ukrainy w układach zbiorowych), które uczą:

  • Właściwego poruszania się,
  • Prawidłowej postawy,
  • Rozciągania,
  • Ćwiczeń z przyborem (wstążka, obręcz, piłka, maczugi, skakanka).

Co jeszcze? Dziewczęta biorą udział w lekcjach baletu, a także zajęciach z elementami tańca i zumby. Dobra zabawa, gwarantowana. Dla Klubu najważniejsze jest dobro swoich podopiecznych. Właśnie z tego powodu Oarte współpracuje z fizjoterapeutami, a także psychologiem sportowym.

Oarte Stowarzyszenie Artysztyczno gimnastyczne

Zajęcia już ruszyły!

Tak, to prawda i to od 5 września br. Zajęcia w Oarte są prowadzone codziennie od godziny 17:00 na Hali OSiR (ul. Strzelców Bytomskich 131 w Bytomiu) w trzech grupach:

  • Grupa początkująca,
  • Grupa średniozaawansowana,
  • Grupa wyczynowa.

Klub zakończył już nabory. W tym roku frekwencja dopisała, nabory cieszyły się sporym zainteresowaniem i bardzo dobrze, przecież ruch to zdrowie. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby, które pragną trenować gimnastykę artystyczną zgłosiły się do Klubu. Oarte ma jeszcze kilka wolnych miejsc na prowadzonych zajęciach.

Zawodniczki Oarte dopiero rozpoczęły sezon startowy, a już powoli przygotowują się do zawodów, których będą gospodarzem Rhythmic Gymnastics Chempionship Aurora 2022, czyli Międzynarodowych Zawodów w Gimnastyce Artystycznej. Impreza odbędzie się w dniach 9 -11 grudnia br. w Bytomiu. Mieszkańcy miasta muszą stanąć na wysokości zadania i dopingować zawodniczki ze Stowarzyszenia Oarte.

Gimnastyka artystyczna na Śląsku? Bytomski klub sportowy Oarte zaprasza na zajęcia!
Oarte zaprasza!
ul. Strzelców Bytomskich 131 (Hala OSiR)
41-933 Bytom
e-mail: biuro@oarte.pl
Tel. +48 733 209 309

WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic

Kopalnia Soli w Bochni

Dlaczego warto odwiedzić Kopalnię Soli w Bochni