Gdzie zostawić samochód podczas Gwarków? Zobacz listę parkingów na najbliższy weekend

Przed nami najbardziej imprezowy, ale także najbardziej zatłoczony weekend w roku. By uniknąć zbytniego zdenerwowania, warto wiedzieć, gdzie zostawić nasz środek transportu. Poniżej kilka przydatnych informacji.

Urszula Gołkowska
Gwarki 2023 parkingi

Parkingi w Tarnowskich Górach

Wszyscy znamy to uczucie. Wyjeżdżamy na Gwarki w najpopularniszych godzinach. Okazuje się, że wszystkie duże parkingi zostały już zajęte. Jesteśmy sprytni, więc próbujemy innych, bardziej tajemnych miejsc w centrum. Jednak inni też wpadli na ten genialny pomysł. Ostatecznie ładujemy samochód na jakiś wypatrzony przypadkowo ciasny kawałek chodnika lub zostawiamy pojazd kilometr od rynku, a po imprezie zachodzimy w głowę, gdzież on właściwie jest.

Żeby tego uniknąć (lub przynajmniej zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej sytuacji) warto przemyśleć wcześniej, kiedy i jak zamierzamy dostać się do centrum. Jeśli zdecydujemy się na samochód, może pomóc nam mała ściąga.

Parkingi bezpłatne

  • przy CHU Hala, ul. Oświęcimska; czwartek, piątek – od godz. 17:00, sobota – od godz. 14:00, niedziela – cały dzień
  • Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. S. Sempołowskiej, ul. Opolska 28
  • Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. S. Staszica, ul. Piłsudskiego 1 – tylko dla uczestników (handlowców) jarmarku rękodzieła na Placu Wolności
  • Zespół Szkół Chemiczno–Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie, ul. Opolska 26
  • parking po Tarmilo - wjazd od ul. Opolskiej

Parkingi płatne:

  • ul. Sobieskiego
  • Plac Żwirki i Wigury

Warto wiedzieć! Miejsca przy ul. Strzeleckiej i Stalmacha są w tych dniach nieczynne, ponieważ ustawiono na nich strefę karuzel. Parking przy ul. Tylnej pozostanie czynny do piątku.

Miejsca parkingowe w pobliżu centrum miasta:

  • ul. Wyszyńskiego (wzdłuż ulicy przy Parku Miejskim)
  • parkingi przy Hali Sportowej i Parku Wodnym (ul. Obwodowa)
  • parking przy Castoramie (ul. Obwodowa )

W Tarnowskich Górach nie ma stref płatniczych, więc jeśli znajdziemy miejsce na dowolnej ulicy, możemy zostawić tam samochód bez opłat (o ile oczywiście pozwalają na to przepisy ruchu drogowego).

Egzotyczna uczta w centrum Tarnowskich Gór. Na weekend przyjadą do nas food trucki

Parking dla rowerzystów

Podczas tegorocznych Gwarków organizatorzy zdecydowali się na miły gest w kierunku miłośników jednośladów. Zapraszają do skorzystania właśnie z tego środka transportu.

- Pogoda ma być super, dlatego zachęcamy, żeby w tym roku samochód zostawić w garażu, a do miasta przyjechać rowerem. Pozwoli to na zaoszczędzenie nie tylko paru złotych, ale przede wszystkim nerwów i czasu. Tarnogórscy kierowcy wiedzą, o czym mowa – znalezienie parkingu blisko Rynku nie jest łatwe (mówiąc bardzo oględnie). Rower za to zaparkować można dużo łatwiej i prawie wszędzie - stwierdzają.

Na osoby, które wybiorą tę opcję, czeka specjalnie przygotowany parking. Powstanie on na ul. Zamkowej, naprzeciwko hotelu Opera. Pomieści kilkadziesiąt pojazdów. Będzie można z niego skorzystać bezpłatnie.

UM Tarnowskie Góry

Mamy także trochę dobrych newsów dla pasażerów komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiedział dodatkowe kursy powrotne z Gwarków. Zmiany w rozkładzie jazdy pojawią się także z powodu niedzielnego pochodu. Więcej szczegółów w poniższym artykule.

Gwarki tg 2023

Może Cię zainteresować:

Gwarkowskich imprez ciąg dalszy: piknik rodzinny, Bieg Sedlaczka i inne atrakcje

Autor: Urszula Gołkowska

08/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon