Gmina Świerklaniec. Trwa remont zabytkowego obiektu w Nakle Śląskim. Co się tam zmieni?

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zleciło prace budowlane w jednej z gmin. Roboty trwają na terenie zespołu pałacowo-parkowego.

Inwestycja w Nakle Śląskim

Jeden z obiektów wpisanych do rejestru zabytków przechodzi właśnie gruntowny remont. Znajduje się na terenie gminy Świerklaniec, a dokładniej jest to budynek mieszkalny oraz garażowo-gospodarczy przy ul. Głównej 2 w Nakle Śląskim. Inwestycja zakłada następujące prace:

  • remont dachu budynku mieszkalnego wraz z wymianą instalacji odgromowej, odwodnienia dachu
  • remont kominów i murów ogniowych oraz remont poddasza budynku mieszkalnego
  • remont dachu budynku gospodarczego z garażami (budynek przylegający do budynku mieszkalnego) wraz z wymianą instalacji odgromowej, odwodnieniem dachu oraz remontem kominów
  • remont schodów zewnętrznych, bocznych wraz z wymianą drzwi wejściowych
  • wykonanie izolacji fundamentów
  • wyburzenie ruin budynku gospodarczego (wraz z fundamentami)

Jak podaje starostwo, aktualnie trwa remont dachu budynku mieszkalnego wraz z instalacją odgromową, odwodnienia dachu. Roboty rozpoczęły się 4 czerwca i mają się zakończyć pod koniec lipca tego roku. Koszt przedsięwzięcia to 254 889,25 zł. Za wykonanie odpowiada firma "DACHSYSTEM" za Zawadzkiego. W przetargu brały również udział: przedsiębiorstwo Budowlane KORABUD (oferowana cena: 273 732 zł) oraz PWI Wojciech Piech (oferowana cena: 292 350 zł).

Pałac w Nakle Śląskim

Może Cię zainteresować:

Wieża pałacu w Nakle Śląskim wyremontowana. Jak się teraz prezentuje?

Autor: Urszula Gołkowska

21/06/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon