Gmina Tworóg. Chciał zatankować i nie zbankrutować. Coś poszło nie tak...

Pewien 23-latek chciał być sprytny i odjechać ze stacji bez płacenia za paliwo. Przeliczył się jednak i w konsekwencji czekać go może surowa kara.

Tworóg kradzież

Kradzież paliwa w Tworogu

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek, 8 lipca. Na teren stacji w Tworogu wjechało osobowe audi. Kierowca pojazdu nalał olej napędowy do kilku plastikowych butelek. Jak gdyby nigdy nic wszedł do budynku stacji, gdzie kupił... wodę mineralną, ale o paliwie już zapomniał.

Plan nie był tak dobry, jak spodziewał się 23-latek. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie u pracowników. Domyślili się, że może to być próba kradzieży i zatrzymali kierowcę. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia pracowników.

- Mężczyzna przyznał się, że zrobił to z pełną premedytacją, gdyż nie posiadał przy sobie żadnej gotówki. Został zatrzymany, a gdy policjanci sprawdzili jego dane personalne, w policyjnych bazach, okazało się, że ma on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów - informują mundurowi.
- Mężczyznę czekają teraz surowe konsekwencje, gdyż policjanci z Tworoga ustalili, że 23-latek odpowiedzialny jest za kilka kradzieży paliwa na terenie całego województwa, do których dochodziło w maju - dodają.

Zatrzymany przyznał się do popełnionych czynów. Straty, jakie spowodował 23-latek, wynoszą ponad trzy tysiące złotych. O dalszych losach kierowcy zadecyduje prokurator i sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry 2022 07 15 T130348 408

Tarnowskie Góry. Jechał 90 km/h przez ul. Grzybową

Tarnowskie Góry kontrola policja

Powiat tarnogórski. Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

Wypadek w Hanusku

Gmina Tworóg. Groźny wypadek na niebezpiecznym odcinku drogi

Tarnowskie Góry zaginiony Jacek Marciniak

Policja poszukują zaginionego tarnogórzanina

Świerklaniec policja

Zatrzymanemu w Świerklańcu grozi kilka lat w więzieniu

Wypadek w Hanusku, gmina Tworóg

Wypadek w Hanusku. Motocyklista zderzył się z samochodem