Gmina Tworóg. Chciał zatankować i nie zbankrutować. Coś poszło nie tak...

Pewien 23-latek chciał być sprytny i odjechać ze stacji bez płacenia za paliwo. Przeliczył się jednak i w konsekwencji czekać go może surowa kara.

Tworóg kradzież

Kradzież paliwa w Tworogu

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek, 8 lipca. Na teren stacji w Tworogu wjechało osobowe audi. Kierowca pojazdu nalał olej napędowy do kilku plastikowych butelek. Jak gdyby nigdy nic wszedł do budynku stacji, gdzie kupił... wodę mineralną, ale o paliwie już zapomniał.

Plan nie był tak dobry, jak spodziewał się 23-latek. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie u pracowników. Domyślili się, że może to być próba kradzieży i zatrzymali kierowcę. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia pracowników.

- Mężczyzna przyznał się, że zrobił to z pełną premedytacją, gdyż nie posiadał przy sobie żadnej gotówki. Został zatrzymany, a gdy policjanci sprawdzili jego dane personalne, w policyjnych bazach, okazało się, że ma on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów - informują mundurowi.
- Mężczyznę czekają teraz surowe konsekwencje, gdyż policjanci z Tworoga ustalili, że 23-latek odpowiedzialny jest za kilka kradzieży paliwa na terenie całego województwa, do których dochodziło w maju - dodają.

Zatrzymany przyznał się do popełnionych czynów. Straty, jakie spowodował 23-latek, wynoszą ponad trzy tysiące złotych. O dalszych losach kierowcy zadecyduje prokurator i sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Napad na sklep w tworogu

Chciał napaść na sklep, ale zastał pustą kasę

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry kradzież

Powiat tarnogórski. Seryjny złodziej paliwa zatrzymany

Artur Kołodziej tarnowskie Góry

Zaginął tarnogórzanin. Policja poszukuje Artura Kołodzieja

Tworóg policja

Policyjny pościg za kierowcą w gminie Tworóg

Radzionków, Kradzież w sklepie przy ul. św. Wojciecha

Radzionków. Mężczyzna kilkakrotnie okradł sklep

Tarnowskie Góry policja

Poszukiwana mieszkanka powiatu zatrzymana