Gmina Tworóg. Samochód wypadł z jezdni, a kierowca zniknął

Strażacy z Tworoga interweniowali wczoraj, 6 marca, przy dwóch zdarzeniach drogowych. Przy drugim na miejscu zastali zniszczony pojazd i ani śladu prowadzącego.

6 marca Ochotnicza Staż Pożarna z Tworoga miała co robić. Najpierw o godzinie 7:29 druhowie zostali zadysponowani do kolizji na trasie Brynek - Połomia. Samochód osobowy wypadł z drogi i wjechał do rowu. Podróżujący pojazdem został przebadany przez ratowników. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Na miejsce przybyły jednostki:

  • OSP Tworóg
  • JRG Tarnowskie Góry
  • Zespół Ratownictwa Medycznego
  • Policja

Ledwo druhowie ochotnicy zakończyli działania, a już zostali wezwani na odcinek Połomia - Pyskowice. Tam również samochód osobowy wylądował w rowie. Strażacy znaleźli pojazd, jednak jego kierowca zniknął. Druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator z pojazdu. Samochód został przekazany policyjnym funkcjonariuszom.

- Nie zapominajmy, że warunki na drodze nadal mogą być niekorzystne. Tak jak w wyżej opisanych przypadkach najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych może być nadmierna prędkość. Oblodzona jezdnia i opady atmosferyczne w połączeniu z brakiem rozwagi mogą prowadzić do takich zdarzeń, dlatego kierowco - noga z gazu! - apelują tarnogórscy mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon