Gmina Zbrosławice. Pieszy potrącony w Świętoszowicach. 62-latka trafiła do szpitala

To już kolejny przypadek w ciągu ostatnich tygodniu, gdy poszkodowany zostaje pieszy. Tym razem na szczęście na miejscu znaleźli się pomocni ludzie, którzy zachowali zimną krew.

Wypadek w Świętoszowicach

Policja wciąż przypomina pieszym o prawidłowym poruszaniu się po drodze oraz o obowiązkowych odblaskach. Czasami jednak nawet to nie pomaga. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na jezdni leży zarówno po stronie pieszego, jak i kierowcy. Dotkliwie przekonali się o tym uczestnicy zdarzenia, które miało miejsce w gminie Zbrosławice.

W piątek, 18 listopada, w miejscowości Świętoszowice nieoświetlonym poboczem szła kobieta. 62-latka poruszała się prawidłowo i miała przy sobie odblask. Niestety tuż przed godziną 18:00 zdarzył się wypadek. Piesza została potrącona przez samochód. Pojazd odjechał z miejsca zdarzenia.

- Wszystko to widziała pewna para, która postanowiła zareagować. Jeden ze świadków został z ranną kobietą i wezwał pomoc, natomiast drugi ruszył za citroenem. Gdy samochód w końcu się zatrzymał, siedząca za jego kierownicą kobieta usłyszała, co się stało i wróciła na miejsce zdarzenia - informują tarnogórscy policjanci.

Na miejsce wezwano służby. 19-letnia prowadząca pojazd tłumaczyła, że odjechała z miejsca zdarzenia, ponieważ bała się, że uderzyła w zwierzę. Poszkodowana 62-latka została przetransportowana do szpitala. Sprawę dokładnie wyjaśnią funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie góry kradzież

Ukradł telefon, zwrócił telefon, nie uniknął zatrzymania

Tarnowskie Góry jazda pod wpływem narkotyków

Tarnowskie Góry. Przez miasto pod wpływem narkotyków

Policja tarnowskie góry

Tarnowskie Góry. Pijany kierowca zatrzymany

Wypadek w powiecie tarnogórskim

Kolizja w Tarnowskich Górach, wypadek w Radzionkowie

Policja w Miasteczku Śląskim

Kolejna kradzież w Miasteczku Śląskim