Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY nie zostanie przekształcone w szpital zakaźny

Jak podaje Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY nie zostanie przekształcone w szpital zakaźny.

Gcr repty1Wszystko zaczęło się od wpisu radnego Michała Sporonia, który twierdził, że Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY ma zostać przekształcone w szpital zakaźny.

- Drugą placówką, która stanie na froncie walki z tą niebezpieczną chorobą ma być GCR, który rzekomo w całości przekształcony zostać ma w szpital zakaźny. Docierają do mnie niepokojące informacje odnośnie tego, że placówka nie jest przygotowana na taką sytuację - brakuje specjalistów do 20 nieużywanych dotychczas respiratorów, brakuje środków ochrony - pisze Michał Sporoń.

Urząd Miasta dementuje te informacje.

- W województwie śląskim wyznaczone są dwa szpitale jednoimienne skierowane do leczenia chorych z koronawirusem: Racibórz i Tychy. Apelujemy do mieszkańców miasta o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji – fakenews. Takie informacje powodują niepotrzebną panikę naszej lokalnej społeczności i skutkują niepotrzebnymi napięciami społecznymi - wyjaśniają urzędnicy.

Michał Sporoń zamierza skierować konkretne pismo w sprawie wykorzystania sprzętu i zabezpieczenia higienicznego w szpitalu.

- W poniedziałek wpłynie odpowiednie pismo, bezpośrednio do samego Dyrektora, lub list polecony za potwierdzeniem, w tej sprawie ( w zależności od dostępu do Dyrektora w tym Szpitalu). Przedstawię Państwu sytuację oraz treść pisma - zapowiadał radny.fot. Jan Mehlich/ lic: CC BY-SA 3.0/ Repty - Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - informacje

Podsumowanie tygodnia 04.-10.10

Aktywniejsze Zbrosławice - Inicjatywy Oddolne 2021

Inicjatywy Oddolne 2021. Co pojawi się w Zbrosławicach?

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

GCR "Repty" oraz ZPiT "Śląsk" rozpoczynają współpracę

Prof. Marian Zembala

Nagroda Lux ex Silesia dla prof. Mariana Zembali

Nowa inwestycja Veolii w Tarnowskich Górach

Veolia w Tarnowskich Górach na drodze do eliminacji węgla

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Wypadek w gminie Tworóg

Powiat tarnogórski. Trzy wypadki jednego dnia.