Góry Kultury i Świerklaniec wyróżnieni! Znamy wyniki konkursu Odkryj Swój Skarb 2021

Działające na terenie naszego powiatu Stowarzyszenie Góry Kultury zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu. Tarnogórzanie znaleźli się w pierwszej dziesiątce.

Świerklaniec znów zabłysnął

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło ponad 100 uczestników (osób fizycznych oraz organizacji). Nagrody przyznano tylko dziesięciu najlepszym projektom z tych dwóch kategorii. Wśród laureatów znalazło się także Stowarzyszenie Góry Kultury.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze działania związane Pałacem w Świerklańcu zostały docenione i wyróżnione przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu "Odkryj swój skarb" - cieszą się członkowie.

Komisja konkursowa doceniła dwa zgłoszone przedsięwzięcia: "Memento Vivere" i "Bal w Pałacu", które opowiadają o kompleksie pałacowym w Świerklańcu oraz jego dawnych właścicielach - rodzinie Donnersmarcków.

Warto podkreślić, że tarnogórskie Stowarzyszenie jest jedynym przedstawicielem województwa śląskiego, który został wyróżniony podczas tegorocznej edycji konkursu.

- Nie spoczywamy na laurach, do Małego Wersalu mamy słabość jak Blanka de Paiva do kosztowności i tegoroczne zwiedzanie pod nazwą "Świerklaniec od podszewki" ruszy już wkrótce - zapewniają członkowie organizacji.

Odkryj Swój Skarb 2021

- Celem naszego konkursu jest promowanie miejsc i pomysłów na działania edukacyjne ukazujące „skarby” małych i średnich miejscowości, miast i miasteczek Polski - opowiadają organizatorzy. - Doceniamy tych, którzy niezależnie od okoliczności działają na rzecz polskiego dziedzictwa materialnego i niematerialnego, rozbudzając zainteresowanie małymi miejscowościami i ich otoczeniem. Chcemy, aby dobre praktyki były inspiracją oraz wskazówką dla wszystkich, którzy, odkrywając „skarby”, edukują o lokalnym dziedzictwie! - dodają.

Pod koniec wakacji ukaże się publikacja, zawierająca ciekawe inspiracje z obszaru całego kraju. Zebrane zostaną w niej interesujące pomysły na promocję małych miejscowości. W tym roku w "Lokalnych Inspiracjach" pojawią się także zwycięskie propozycje z powiatu tarnogórskiego!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon