Gwarek Tarnowskie Góry wciąż niepokonany. Niech ta seria trwa jak najdłużej

Tarnogórscy kibice za chwilę będą mogli spać spokojnie, bo Gwarek pewnie zmierza po to, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w III lidze. Zwycięstwo nad ROW-em 1964 Rybnik to ważny krok w stronę zrealizowania celu.

171691383 3964465596974884 3942940341286103626 n

Po rundzie jesiennej było wiele obaw o przyszłość Gwarka Tarnowskie Góry w III lidze. Zimowe przygotowania i transfery jednak sprawiły, że klub z Wojska Polskiego znowu zaczął się liczyć w rozgrywkach. Dziś drużyna Krzysztofa Górecko regularnie kolekcjonuje punkty i pnie się w tabeli.

W miniony weekend do Tarnowskich Gór przyjechał ROW 1964 Rybnik, który walczy o utrzymanie. Wiosną ten zespół jednak prezentuje się z dobrej strony i w czterech spotkaniach zdobył siedem punktów.

Rybniczanie rzeczywiście postawili bardzo trudne warunki. Gwarek wyszedł na prowadzenie po golu Patryka Joachima, ale goście tuż przed przerwą wyrównali za sprawą Jana Janika, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie dużo się działo, bo obie drużyny chciały przechylić szalę na swoją stronę. To jednak tarnogórzanie byli górą, a znowu bohaterem był Joachim. To on w 88. minucie po raz drugi pokonał bramkarza ROW-u, a niedługo później drużyna mogła świętować zwycięstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=92QfZXufrLo&t=2s

Gwarek Tarnowskie Góry jest niepokonany od pięciu spotkań. Jedenaście zdobytych punktów sprawiło, że drużyna Górecko awansowała na ósme miejsce. W tej chwili ma także 13 punktów przewagi nad strefą spadkową.

fot. Facebook/tsgwarek.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

MKS Park Wodny Tarnowskie Góry na Polish Open 2022

Tarnogórscy sportowcy na zawodach Polish Open 2022

Zawodnicy z Ikizama Judo Club

Judocy z powiatu tarnogórskiego na Mistrzostwach Śląska

Budowa krytego basenu w Radzionkowie

Podpisano umowę na budowę krytego basenu w Radzionkowie

XI Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym

Kolejny sportowy sukces tarnogórzan

Treningi New Walking w Zbrosławicach

Z kijami przez Zbrosławice. Czas na trening New Walking

Skatepark tarnowskie gory

Skatepark w Tarnowskich Górach znów otwarty!

Gwarek

Gwarek za słaby na III ligę? Kibice...