Gwarek za słaby na III ligę? Kibice rozczarowani po laniu od Zagłębia

Gwarek Tarnowskie Góry zaczął nowy sezon od porażki 0:4 z rezerwą Zagłębia Lubin. Kibice są mocno rozczarowani, a trener Krzysztof Górecko ostrzega, że bez wzmocnień trzeba przygotować się na spadek do IV ligi.

Gwarek

Kibice przyzwyczaili się, że Gwarek Tarnowskie Góry co sezon walczy o najwyższe cele. Pandemia koronawirusa jednak sprawiła, że w zespole doszło do licznych zmian. Z klubu odeszli kolejni doświadczeni zawodnicy, a na ich miejsce sprowadzono młodych piłkarzy, którzy dopiero wchodzą w dorosłą piłkę.

Przed inauguracją nowego sezonu trudno było przewidzieć, na co stać drużynę prowadzoną przez Krzysztofa Górecko. Więcej odpowiedzi mieliśmy otrzymać na boisku. W sobotę do Tarnowskich Gór przyjechała rezerwa Zagłębia Lubin, która wystawiła do boju samych młodzieżowców.

To była bolesna lekcja dla Gwarka. Już w pierwszej połowie padły trzy bramki i wszystkie dla zespołu z Dolnego Śląska. Tarnogórzanie nie mieli argumentów, którymi mogliby się przeciwstawić przeciwnikowi. W drugiej połowie padł jeszcze jeden gol i "dwójka" Zagłębia wywiozła komplet punktów, wygrywając aż 4:0.

Na zawodników Gwarka spadła duża fala krytyki ze strony kibiców. Wygląda jednak na to, że fani muszą przygotować się na to, że ich zespół w III lidze już nie będzie klubem, którego każdy musi się obawiać. Wymowne są słowa trenera Górecko, który zaapelował do władz o transfery. Bez tego za rok w Tarnowskich Górach może być IV liga.

- Jeśli nic się nie zmieni w ciągu najbliższych dwóch tygodni, w następnych meczach o jakiekolwiek punkty będzie bardzo trudno. Musimy sobie powiedzieć jasno: chłopcy zagrali dziś na swoim normalnym poziomie. Jest nas zbyt mało, mam nadzieję, że to się zmieni. Rok i dwa lata temu mieliśmy marzenia o II lidze. Dziś cele bardzo się zmieniły. Chcielibyśmy za rok być w tej III lidze, o co naprawdę nie będzie łatwo - przyznał szkoleniowiec w portalu sportslaski.pl.

W piątek przed Gwarkiem jeszcze większe wyzwanie, bo rywalem będzie Polonia Bytom. Niebiesko-czerwoni nie chcą o tym głośno mówić, ale z pewnością są jednym z kandydatów do walki o awans.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry hala sportowa

Hala Sportowa w Tarnowskich Górach powraca

Radosław Dębicki wicemistrzem świata

Tarnogórzanin wicemistrzem świata w trójboju siłowym!

MTB Bike Atelier w Tarnowskich Górach

MTB Bike Atelier już niebawem w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, TS Gwarek

Dwa nowe boiska dla Gwarka coraz bliżej. Przetarg już ruszył

Gwarek Tarnowskie Góry rozpoczął III ligę od zwycięstwa

Gwarek Tarnowskie Góry po rewolucji. Udany początek sezonu

130730316 3640237322731048 8058527300131038377 o

Piłkarskie Oscary Gwarka 2020. Kto został...

Umum

Za nami memoriał Krystiana Michalskiego i...