Gwarki 2019: przebojowe trzydniowe święto miasta! [PROGRAM]

Gwarki 2019 nadchodzą! To jedna z najbardziej rozpoznawanych imprez na Śląsku. Tegoroczna edycja potrwa 3 dni i będzie obfitowała w wiele atrakcji. Gwiazdami wydarzenia są m.in. Margaret, Nosowska, The Dumplings oraz Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band. Będzie się działo!

Margaret
Impreza zostanie zainaugurowana w piątek, 6 września, o godz. 16.00 uroczystym pochodem Tarnogórskiej Orkiestry Dętej, który przejdzie ulicą Krakowską. 30 minut później na tarnogórskim Rynku odbędzie się pierwszy koncert. Dla uczestników Gwarków wystąpi Korek, a po nim Tess, czyli utytułowany zespół taneczny powstały i działający od 2001 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury. Po nim na scenie pojawi się pochodzący z Zielonej Góry Kabaret Jurki, który może się pochwalić m.in. wygraną na przeglądzie kabaretów PaKA w Krakowie. Natomiast uroczyste otwarcie Gwarków nastąpi punktualnie o godz. 20.00. Z kolei na godz. 20.30 zaplanowano występ Margaret, który zwieńczy pierwszy dzień imprezy.
Drugi dzień muzycznych wrażeń rozpocznie się także o godz. 16.00. Tego dnia o dobrą zabawę i niezapomnianą atmosferę uczestników zadbają: Tukej grający śląski funk, Otsochodzi czyli Miłosz Stępień znany też jako Młody Janek oraz Sarsa, a gwiazdą wieczoru będzie Nosowska.
Kulminacja atrakcji nastąpi w niedzielę, 8 września. O godz. 11.00 ulicami Tarnowskich Gór przejdzie tradycyjny Pochód Gwarkowski, który wyruszy spod Jednostki Wojskowej i przejdzie ulicami Opatowicką, Opolską, Jana III Sobieskiego, Piłsudskiego aż dotrze do Placu Wolności, gdzie nastąpi część artystyczna.
Na godz. 15.45 zaplanowano występ zespołu TG Big Band, tworzonego przez absolwentów Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach. W dalszej kolejności o godz. 17.00 do zabawy publiczność porwie Wojciech Gąssowski. Następnie sceną zawładnie przebojowy zespół The Dumplings, a po nim dla tarnogórzan zagra kultowy Electric Light Orchestra i Phil Bates & Band, działający w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Wielki finał odbędzie się o godz. 22.00. Zobaczymy wówczas pokaz sztucznych ogni.
W programie znalazło się także wiele imprez towarzyszących. 6 września odbędzie się XVI Tarnogórski Bieg Sedlaczka w Parku Miejskim ul. Kard. S. Wyszyńskiego oraz konferencja popularno-naukowa z okazji 65-lecia istnienia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (Ratusz, Rynek 4, sala sesyjna), a w tarnogórskim Muzeum zaplanowano dwie wystawy: „Powrót księcia. Franz von Lenbach, portret Guido Henckel von Donnersmarcka” oraz „W tasi się nie mieści. Torebki damskie od XIX wieku do współczesności”. Natomiast w sobotę, 7 września, rozegrany zostanie XXII Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Tarnowskich Gór. Zaplanowano też Kiermasz Sztuki i Rzemiosła Artystycznego. Dodatkowo, już po raz trzeci, wydarzeniu będzie towarzyszył Zlot Food Trucków. Żarciowozy oferujące smakołyki z całego świata serwowane z mobilnych kuchni będą czekały na amatorów fast foodów na ul. Dolnej (plac targowy).
Nie zapomniano także o najmłodszych. 7 i 8 września na terenie Tarnogórskiego Centrum Kultury odbędzie się festyn „Postaw na Rodzinę”. W jego ramach zaplanowano spektakle, interaktywne zajęcia i zabawy dla dzieci. Będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, skorzystać z malowania twarzy i wziąć udział w rozmaitych konkursach z nagrodami.
Jednym słowem Gwarki to międzypokoleniowa impreza dla całych rodzin!
fot. mat. prasowe UM w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Orszak Trzech Króli w Kaletach

Orszak Trzech Króli w Kaletach. Kiedy i gdzie się rozpocznie

Pochód Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

Orszak Trzech Króli w Miasteczku Śląskim

Tarnowskie Góry, kiermasz na Osadzie Jana

Bożonarodzeniowy Kiermasz na Osadzie Jana

Cynk z TG

Przenieś się w czasie i zobacz stare Tarnowskie Góry

Razem dla Piotrusia - akcja charytatywna

Impreza charytatywna "Razem dla Piotrusia" w Orzechu

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Weekend pełen atrakcji. 03.-05.09 w Tarnowskich Górach

Święto Kolorów w Tarnowskich Górach

Święto Kolorów 2021. Jak bawili się tarnogórzanie?