Gwarki 2022. Okradziono stoisko Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka". Złodziej zabrał pluszowe zabawki

W trakcie tegorocznych Gwarków okradziono stoisko Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka". Stragan został wystawiony na Placu Wolności. Ze stoiska zniknęły kartony z zabawkami oraz akcesoriami dla kotów i psów.

Do kradzieży doszło w nocy z soboty, 10 września na niedzielę, 11 września. Na Placu Wolności (naprzeciwko II LO im. Stanisława Staszica), gdzie swoje stragany mieli tarnogórscy wystawcy, złodziej pokusił się na kartony pozostawione przy stoisku Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka".

- Złodziej ze spakowanych kartonów zabierał wszystko, dopóki ktoś nie spłoszył, ponieważ nie zabrał wszystkiego. Zginęły zabawki dla psów, myszki z Kocimiętka, poduszeczki z walerianą, glukometry, biżuteria, obrazki z kotami - wyjaśnia jedna z wolontariuszek Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka".

Skradzione przedmioty to rękodzieło

Jak dodaje członkini stowarzyszenia skradzione przedmioty Stowarzyszeniu Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka" to rękodzieło i ciężka praca wolontariuszek. Wolontariuszki zostały zapewnione, że plac będzie monitorowany przez straż miejską. Niestety, zbyt duża ufność i zapewnienia co do ochrony miejsca uśpiły czujność wolontariuszek.

- Myślę że mamy zbyt wiele zaufania do ludzi, gdyby było inaczej zabralibyśmy towar do domu - dodaje.

Dochód ze skradzionych przedmiotów miał zostać przeznaczony na potrzeby stowarzyszenia. Dlatego też wolontariuszki proszą o pomoc w odnalezieniu złodzieja. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie mogą kontaktować się ze stowarzyszeniem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Gwarki - pochód 2022

Gwarki 2022. Pochód historyczny w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry Gwarki

Gwarki 2022 w Tarnowskich Górach. Co już wiemy o programie?

Gmina Świerklaniec - roboty drogowe

Gmina Świerklaniec. Dobra wiadomość dla kierowców z Orzecha

Zaginęła Cynthia Borucińska

Policja z Tarnowskich Gór poszukuje zaginionej dziewczyny

Karmniki zaprojektowane przez uczniów ZSBA w Tarnowskich Górach

Tarnogórscy uczniowie będą współpracować z Castoramą

Tarnowskie Góry informacje

Podsumowanie tygodnia 25.-31.10

TEGIE Slow Day 2021

TEGIE Slow Day 2021, czyli finał Festiwalu Żywe Srebro 2021