Gwarki 2022. Okradziono stoisko Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka". Złodziej zabrał pluszowe zabawki

W trakcie tegorocznych Gwarków okradziono stoisko Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka". Stragan został wystawiony na Placu Wolności. Ze stoiska zniknęły kartony z zabawkami oraz akcesoriami dla kotów i psów.

Do kradzieży doszło w nocy z soboty, 10 września na niedzielę, 11 września. Na Placu Wolności (naprzeciwko II LO im. Stanisława Staszica), gdzie swoje stragany mieli tarnogórscy wystawcy, złodziej pokusił się na kartony pozostawione przy stoisku Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka".

- Złodziej ze spakowanych kartonów zabierał wszystko, dopóki ktoś nie spłoszył, ponieważ nie zabrał wszystkiego. Zginęły zabawki dla psów, myszki z Kocimiętka, poduszeczki z walerianą, glukometry, biżuteria, obrazki z kotami - wyjaśnia jedna z wolontariuszek Stowarzyszenia dla Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka".

Skradzione przedmioty to rękodzieło

Jak dodaje członkini stowarzyszenia skradzione przedmioty Stowarzyszeniu Bezdomnych Zwierząt "Kocimiętka" to rękodzieło i ciężka praca wolontariuszek. Wolontariuszki zostały zapewnione, że plac będzie monitorowany przez straż miejską. Niestety, zbyt duża ufność i zapewnienia co do ochrony miejsca uśpiły czujność wolontariuszek.

- Myślę że mamy zbyt wiele zaufania do ludzi, gdyby było inaczej zabralibyśmy towar do domu - dodaje.

Dochód ze skradzionych przedmiotów miał zostać przeznaczony na potrzeby stowarzyszenia. Dlatego też wolontariuszki proszą o pomoc w odnalezieniu złodzieja. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie mogą kontaktować się ze stowarzyszeniem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Bartłomiej Kowalski

Politycy i urzędnicy przebrani za postacie historyczne

Tarnowskie Góry lipiec 2021

Podsumowanie tygodnia 19-25.07. Co działo się w powiecie?

Podsumowanie tygodnia 28.06-04.07

Podsumowanie tygodnia 28.06-04.07

Miasteczko Śląskie

Miasteczko Śląskie jako Lider Gospodarki Regionalnej

Ośrodek Jeździecki Zbrosławice

Stadniny koni na Śląsku. Gdzie nauczyć się jazdy konnej?

Orzech, gmina Świerklaniec, zatory drogowe

Uwaga kierowcy! Utrudnienia drogowe w Orzechu

Otwarcie Oddziału Pediatrycznego

Oddział Pediatryczny w Tarnowskich Górach znów otwarty