Gwarki 2023 już otwarte! Jak wyglądał pierwszy dzień tarnogórskiej imprezy [GALERIA]

Od wczoraj, 7 września, w naszym mieście trwa największa zabawa roku. Na rynkowej scenie pojawili się już pierwsi artyści, a to dopiero początek! Zobaczcie, co będzie się działo dzisiaj!

Gwarki 2023 - dzień pierwszy

Mamy to! Czwartek zatytułowany jako "lokalny rozruch" już za nami. Tym razem otwarcie Gwarków obyło się bez komplikacji. Kto pamięta zeszłoroczną "ulewę stulecia", ten wie, co czym mowa. Kto nie pamięta, może szybko sprawdzić poniżej.

Tarnowskie Góry. Pierwszy dzień Gwarków odwołany, miasto tonie w wodzie, a prądu brak

Tym razem pogoda dopisała. Na rynku zaprezentowały się lokalne zespoły i artyści. Przed publicznością pokazali się: Zespół Tańca Nowoczesnego TESS, 300 chórzystów, White Deer (zwycięzca Przeglądu Srebrny Longplay) oraz TG Big Band. Gwoździem programu był występ, który zaplanowany został na 2022 rok. Trochę przyszło nam na niego poczekać, ale finalnie odbył się właśnie wczoraj. Czesław Mozil zagrał razem z Orkiestrą dziecięco-młodzieżową "Śląskie Smyki".

Przypominamy, że oprócz koncertów na głównym placu miasta, czeka nas także wiele wydarzeń towarzyszących. Wśród nich zlot food trucków, rodzinne pokazy przy TCK czy Bieg Sedlaczka.

Gwarkowskich imprez ciąg dalszy: piknik rodzinny, Bieg Sedlaczka i inne atrakcje

Plan Gwarków na 8 września

Dla wszystkich wybierających się dziś do centrum mamy małą rozpiskę, którą warto uwzględnić przy planowaniu czasu. Program na cały weekend znajdziecie poniżej.

  • 17:00 - Przemarsz Tarnogórskiej Orkiestry Dętej
  • 17:30 - Śląska Orkiestra Kameralna
  • 18:45 - Sorry Boys
  • 20:00 - uroczyste otwarcie Gwarków przez burmistrza
  • 20:30 - Dawid Kwiatkowski
Kult

Może Cię zainteresować:

Znamy program Gwarków 2023! Kogo w tym roku zobaczymy na scenie?

Autor: Urszula Gołkowska

26/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon