Harry Potter w Starych Tarnowicach. Kompleks zamkowy zaprasza na magiczną imprezę

Jak to się stało, że w naszym mieście pojawił się bohater jednej z najpopularniejszej serii książek fantasy? I dlaczego zawędrował właśnie do Kompleksu Zamkowego w Starych Tarnowicach?

Jak u J.K. Rowling

Odpowiedzi na te pytania poznamy już w pierwszy weekend września. Wtedy odbędzie się organizowane przez pracowników Kompleksu wydarzenie. Przybyli na miejsce uczestnicy, wchodząc do historycznego zamku, przeniosą się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, gdzie z pewnością przeżyją niesamowite przygody. W programie między innymi: turniej Quiddicha, spotkanie z szanownymi profesorami oraz krótka lekcja czarów. Prefekci zdradzili nam też pewien sekret. Filia Hogwartu w Tarnowskich Górach, podobnie jak jego główna siedziba, dzieli swoich uczniów na dwa domy. Nowi adepci dołączą do domu Wrochemdora lub Baltazararina. Ich założyciele mieli duży wykład w powstanie zamku, który na te dwa wyjątkowe dni zmieni się w magiczne miejsce.

- Przyjdź i przeżyj przygodę jak Harry Potter! Zobacz, czy nadajesz się na czarodzieja - zapraszają organizatorzy.

Jednak, żeby dostać się do tej jakże prestiżowej placówki dydaktycznej, trzeba poczynić pewne przygotowania. Nie trzeba wprawdzie kupować specjalnej miotły, tajemnych ksiąg, czy czarującej różdżki. Należy tylko pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc. Można jej dokonywać przesyłając wiadomość za pośrednictwem sowy, ale my mimo wszystko zalecamy kontakt telefoniczny z sekretariatem zamku. Zajęcia będą prowadzone 5 i 6 września. W lekcjach mogą wziąć udział zarówno mali, jak i dorośli czarodzieje. Cena biletu to 25 złotych. Wydarzenie powstanie przy współpracy z organizacją Herold zrzeszającą miłośników średniowiecza i rekonstrukcji historycznych.

fot. Kompleks Zamkowy Stare Tarnowice

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Tarnowskie Góry Industriada 2021

WORK IT OUT w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Park Przygód i Atrakcji

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach - przydatne informacje

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Punkt Paszportowy w Tarnowskich Górach

Punkt Paszportowy w Tarnowskich Górach zmienia zasady wizyt

Jerusalema Dance Challenge

Jerusalema Dance Challenge w Tarnowskich Górach