Historia na sportowo w powiecie tarnogórskim - Rajd Rowerowy "Śladami górnośląskiej szlachty... i nie tylko!"

Jak się okazuje, rowery i szlachcie mogą mieć bardzo wiele wspólnego. A co dokładnie? Tego dowiedzą się uczestnicy dziewiątej edycji rajdu, jak obędzie się szlakiem naszych miejscowych zabytków.

CEKUŚ
Cekuś rajd rowerowy

IX Rajd Rowerowy "Śladami górnośląskiej szlachty...i nie tylko!"

Przed nami kolejna odsłona wydarzenia organizowanego przez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem karnety zostały tak skwapliwie wykupione przez zainteresowanych, że już pierwszego dnia otworzono zapisy na listę rezerwową!

Szczęściarzy, którym udało się zdobyć bilety, czeka przejażdżka śladami miejscowych zabytków. Kolarze odwiedzą: parkowy amfiteatr w Świerklańcu, kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Sączowie, Ossy, Brynicę czy Ożarowice. Długość całej trasy to około 43 kilometry. Wydarzenie odbędzie się 18 września.

- To jedna z flagowych imprez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, która odbywa się corocznie w trzecią niedzielę września w ramach "Szlacheckiego Weekendu" - przedsięwzięcia stanowiącego bardzo atrakcyjną, skierowaną do wszystkich grup wiekowych formę upowszechniania wiedzy historycznej. Trasa rajdu wiedzie szlakiem zabytków powiatu tarnogórskiego (i nie tylko!), o których opowiada w czasie postojów historyk - tłumaczą organizatorzy.

W dniach 17-18 września w pałacu w Nakle Śląskim odbędzie się Szlachecki Weekend. Oprócz rajdu w ramach wydarzenia przygotowano także inne atrakcje, o których więcej już niebawem...

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon