III liga. Gwarek trenuje i może stracić kluczowych piłkarzy

Clipboard02

Gwarek Tarnowskie Góry rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej. Możliwe, że jesienią nie zobaczymy Kamila Bętkowskiego oraz Sebastiana Pączko. Kto może przyjść w ich miejsce?

Kilka dni temu piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry spotkali się na pierwszym treningu w 2021 roku. Przed podopiecznymi Krzysztofa Górecko bardzo ważny czas, bo od zimowych przygotowań zależy, jak będą prezentować się na wiosnę. A runda rewanżowa będzie nerwowa, bo tarnogórzanie mają zaledwie pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Kibiców jednak niepokoją ostatnie doniesienia. Sportslaski.pl zdradza, że bliscy odejścia są Kamil Bętkowski oraz Sebastian Pączko. To bardzo ważni piłkarze w zespole, od których wiele zależy. Pierwszy już jest na testach w Polonii Bytom, a drugi niebawem może podpisać kontrakt z ligowym rywalem.

Bytomianie w zamian są gotowi oddać dwóch zawodników. To 22-letni Kacper Czajkowski i 20-letni Tomasz Pośpiech. Obaj jesienią byli w Polonii przeważnie rezerwowymi. Pierwszy rozegrał zaledwie cztery mecze, a drugi na boisku pojawiał się dziesięć razy i strzelił dwa gole.

Wiadomo już, że z Gwarka odszedł Jakub Tobor. To jednak niewielka strata, bo 18-letni bramkarz w pierwszej części sezonu nie wygrał rywalizacji z Andrzejem Wiśniewskim.

Na razie III-ligowiec z Tarnowskich Gór trenuje na obiektach w Rudzie Śląskiej i Ożarowicach. W najbliższą sobotę 23 stycznia zostanie rozegrany pierwszy sparing z IV-ligowym RKS-em Grodziec.

https://www.youtube.com/watch?v=Wd2Rer9iYtw

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: