Ikea w Tarnowskich Górach? Mobilny Punkt Odbioru Zamówień już działa

W naszym mieście pojawił się Mobilny Punkt Odbioru Zamówień. Od dziś można już z niego korzystać.

Ikea bliżej tarnogórzan

Do tej pory, by zrobić zakupy w jednej z najbardziej popularnych szwedzkich sieci sklepów, musieliśmy jechać aż do Katowic. Sytuacja pandemiczna pokazała, jak ważny dla klientów jest nie tylko sam proces zakupu, ale także transportu produktu. Wiele przedsiębiorstw postanowiło dostosować się do nowych warunków i wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Coraz więcej firm inwestuje w szybki i wygodniejszy dla zamawiającego sposób dostawy. Wśród nich znajdziemy także Ikeę.

- Zależy nam na budowaniu bliskości marki z konsumentami, nie tylko w najbliższym obszarze naszego sklepu, ale w całym województwie śląskim. IKEA konsekwentnie kontynuuje rozwój w kierunku wielokanałowości, odpowiadając na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów - opowiada Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego IKEA w Katowicach.

W Tarnowskich Górach przy ulicy Zagórskiej 187 (parking marketu Kaufland) pojawił się Mobilny Punkt Odbioru Zamówień. Można tam odebrać zakupy opłacone przez Internet. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 19:00, a także w soboty i niedziele handlowe od 9:00 do 12:00. Jak zapowiadają pracownicy, pierwsze zamówienia kupujący odbiorą jeszcze w tym tygodniu. Na terenie naszego województwa funkcjonują jeszcze pięć podobnych jednostek. Znajdują się one w: Katowicach, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku oraz Bielsku-Białej.

Jak skorzystać z Mobilnego Punktu Odbioru? Podczas składania zamówienia należy wskazać wybraną przez nas lokalizację oraz termin, kiedy będziemy mogli odebrać zakupy. Gdy zamówienie będzie gotowe, otrzymamy maila z tą informacją. Podczas odbioru zakupionych przedmiotów należy mieć przy sobie potwierdzenie transakcji oraz dokument tożsamości.

- Mieszkańcy Tarnowskich Góry i okolic, podobnie jak ci z Rybnika, mogą korzystać ze wzorowanego na IKEA NEAR YOU w Danii Mobilnego Punktu Odbioru Zamówień, gdzie towar odbierany jest przez klienta bezpośrednio z parkingu galerii handlowej - tłumaczy Monika Kosakiewicz-Komasara. - Koszt tej usługi, którą wybiera się po dokonaniu transakcji, to 29 zł bez względu na wielkość zamówienia i bez ograniczeń wagowych. Klient niezależnie od tego, czy kupi na przykład sam materac, czy kuchnię zapłaci za dostawę tę samą cenę - dodaje.

Od jesieni zeszłego roku klienci Ikei mogą skorzystać także z odbioru przesyłki w Paczkomacie InPost. Oczywiście dotyczy to zakupu mniejszych przedmiotów, które mieszczą się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56cmx36cmxcm38cm i o wadze do 24kg. Przypomnijmy, że tarnogórzanie mogą skorzystać aż z dwudziestu paczkomatów zlokalizowanych w różnych miejscach na terenie całego miasta.

fot. Ikea

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kaufland wycofuje produkt dla dzieci

Sieć sklepów wycofuje produkt dziecięcy ze sprzedaży

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

Tarnowskie Góry, oznaczenia UNESCO

Znaki UNESCO poprowadzą do najważniejszych zabytków Śląska?

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 20-26.09. Wydarzenia z Tarnowskich Gór

Remont Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Przemiana Mechanika. Szkołę wyremontowano i zmodernizowano

Tarnowskie Góry - zamknięte ulice Zamkowa i Bondkowskiego

Uwaga kierowcy! Kolejne utrudnienia w centrum miasta

Projekt bez tytułu 2021 08 24 T142222 813

Budżet Obywatelski Gminy Świerklaniec - lista projektów