Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to wygodna forma pozyskania pieniędzy, dostępna dla szerokiego grona osób. Kwoty są zróżnicowane, formalności jest zwykle niewiele, a czas oczekiwania na decyzję i przelew dość krótki. Mimo że najczęściej wszystko udaje się załatwić dość sprawnie, bywają sytuacje, że kredyt potrzebny jest „na już”. Ile czasu zajmuje złożenie dokumentów i jak długo czeka się na pieniądze? Podpowiadamy.

Pexels karolina grabowska 4886917

Kredyt gotówkowy – charakterystyka

Kredyt gotówkowy należy do grupy kredytów konsumenckich, co oznacza że jest przeznaczony dla osób prywatnych, a nie dla firm. Ten rodzaj pożyczki ma pokrywać bieżące wydatki, dlatego łatwiej jest go dostać niż na przykład kredyt hipoteczny.

Rozpiętość kwotowa jest bardzo duża – możesz pożyczyć zarówno tysiąc złotych, jak i 15 czy 50 tys., a niektóre banki oferują nawet 100 czy 200 tys. złotych. Bank nie ingeruje w to, na co wydasz pieniądze – może to być zakup sprzętu AGD, remont mieszkania czy kupno samochodu. Pieniądze możesz otrzymać fizycznie, choć popularniejszy jest przelew na konto.

Więcej szczegółów dotyczących kredytów gotówkowych możesz znaleźć tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/ile-sie-czeka-na-kredyt-gotowkowy/.

Kredyt gotówkowy – warunki

Kredyt gotówkowy to produkt szeroko dostępny, a formalności z nim związane ograniczone są minimum. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, aby móc się o kredyt ubiegać:

 • być pełnoletnim
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych
 • posiadać odpowiednią zdolność kredytową,
 • pozytywnie przejść kontrolę w bazach takich jak np. BIK
 • posiadać stałe źródło dochodu.

Jeśli spełniasz te warunki, możesz zacząć rozglądać się za kredytem. Jak najlepiej jest wybrać kredyt gotówkowy? Na pewno warto przejrzeć oferty wielu banków, ponieważ zdarza się, że zarówno koszty, jak i warunki kredytu mogą się różnić pomiędzy placówkami.

Jakich formalności trzeba dopełnić, biorąc kredyt?

Żeby ubiegać się o kredyt, należy dopełnić następujących formalności:

 • złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w wybranym banku (można to zrobić także online albo przez telefon)
 • dostarczyć do banku komplet wymaganych dokumentów, np. zaświadczenie o dochodach, dowód osobisty
 • podpisać umowę z bankiem.

Jak długo czeka się na decyzję banku?

Kredyty gotówkowe mają to do siebie, że banki nie wymagają złożonej dokumentacji i w dość szybkim trybie przyznają pieniądze. To, jak szybko otrzymasz decyzję zależy od kilku czynników:

 • sposobu złożenia wniosku – najszybciej weryfikacja przebiega w przypadku złożenia wniosku online, na nieco dłuższy czas oczekiwania musisz nastawić się, składając wniosek w oddziale banku
 • czasu złożenia wniosku – w przypadku składania wniosków online, te złożone w godzinach pracy banku mają większą szansę na szybsze rozpatrzenie niż te złożone w sobotę, niedzielę czy w nocy
 • kwoty kredytu – im niższa, tym szybciej bank rozpatrzy wniosek, ponieważ nie będzie wymagał dużej ilości dokumentów (5 tys. otrzymasz szybciej niż 50 czy 70 tys.).

Po wydaniu pozytywnej decyzji, podpisujesz umowę, a bank przelewa środki na konto. Zwykle następuje to w ciągu 1-2 dni roboczych.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon