Ilona Łuczak nie żyje. Wieloletnia dyrektor GOSiR w Świerklańcu

Wieczorem 9 lipca odeszła tarnogórzanka Ilona Łuczak. Przez wiele lat kierowała Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Świerklańcu, któremu podlega m.in. Pałac Kawalera i przyległy park. Przegrała walkę z chorobą, ale żyła pełnią życia do ostatniej chwili.

Luczak

Była osobą o niezwykłej energii, otwartości, woli walki, szybkości w działaniu i podejmowaniu decyzji. Miała ogromne serce, zawsze dużo empatii, często udzielała pomocy i wspierała innych w ich problemach. Zawodowo była związana z wieloma instytucjami; pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowskich górach, potem w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świerklańcu, była również zastępcą dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu oraz dyrektorem Bytomskiego Centrum Kultury. Ponadto była założycielką i prezesem Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu.

Na emeryturę przeszła wraz z końcem 2017 roku. Mimo to wciąż żywo interesowała się BeCeKiem, który zawdzięcza jej stworzenie projektu modernizacji siedziby oraz pozyskanie środków na jego realizację.

Ilona Łuczak angażowała się w różnego rodzaju inicjatywy obywatelskie, oddolne, pomagała innym. Za swoją działalność i pracę otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia m. in.: Złotą Odznakę Ministra Kultury i Sztuki za opiekę nad zabytkami (2003 r.), nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki za Zasługi w Ochronie i Pielęgnacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych (1994 r.), tytuł Menedżera Roku w dziedzinie hotelarstwa (2002, 2004, 2005 r.), Nagrodę Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury – statuetkę „Muza” (2017) oraz Medal Za Długoletnią Służbę (2018).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon