Industriada 2023 w Tarnowskich Górach. Co będzie się działo w Mieście Gwarków?

Miłośnicy zabytków przemysłu - szykujcie się! Wielkimi krokami zbliża się święto techniki. Przyłączają się do niego także obiekty UNESCO w naszym mieście.

Urszula Gołkowska
Industriada Tarnowskie Góry

Nadchodzi Industriada 2023

Przed nami kolejna edycja imprezy łączącej wszystkich, których fascynują koła zębate, para i maszyna. 17 czerwca, podczas czternastej edycji Industriady w wydarzeniu weźmie udział aż 46 obiektów w 29 miejscowościach Górnego Śląska i nie tylko. Tegorocznym hasłem przewodnim stanie się "Sztuka Przemysłu".

- Tym razem wyruszymy w podróż, w czasie której przyjrzymy się dziejom rozwoju naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem procesów technicznych, które wpłynęły na jego historię. Przemysł jest nierozerwalnie związany z losami mieszkańców, ich zwyczajami, tradycją, ubiorami i sposobem życia. W tym roku odkryjemy, że świat przemysłu nierozerwalnie łączy się również ze sztuką! – dokładnie tak jak sugeruje tegoroczny motyw przewodni - zapraszają organizatorzy.


Industriada w Tarnowskich Górach

Przemysłowych atrakcji nie może zabraknąć także w Mieście Gwarków. Swoje drzwi dla gości otworzą nasze zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 17 czerwca zarówno kopalnia, jak i sztolnia zmienią swój wystrój, by zabrać nas w podróż w mityczne przestrzenie.

  • Zabytkowa Kopalnia Srebra - Człowiek Dynamit – wybuchowa szychta z superbohaterami – zwiedzanie fabularyzowane, 9:00-20:00
Wiecie, że nasi górnicy, oprócz prostych narzędzi, stosowali w podziemiach także materiały wybuchowe? Pomógł im w tym Alfred Nobel, który wynalazł dynamit i tym samym zrewolucjonizował świat. Sztukę jego zastosowania opanował natomiast do perfekcji CZŁOWIEK DYNAMIT – nasz superbohater, którego wizerunek pojawił się w Gazecie Przemysłowej już w 1908 r., a więc na długo przed Marvelem. Tylko w INDUSTRIADĘ Zabytkowa Kopalnia Srebra stanie się podziemną galerią superbohaterów.
  • Sztolnia Czarnego Pstrąga - Hydra przemysłu – górnik, który trafił do Hadesu – zwiedzanie fabularyzowane, 10:00-19:00
Sztolnia, nazywana arcydziełem podziemnej hydrotechniki, od dziesięcioleci inspiruje artystów. Nas zainspirowała do stworzenia w jej sercu podziemnego świata rodem z greckiej mitologii. Kupując bilet na podziemny rejs łodziami przeżyjecie niesamowitą przygodę. Tylko w INDUSTRIADĘ spotkacie Charona, z którym przepłyniecie nasz sztolniowy Styks, spotkacie stworzenia wręcz legendarne i poznacie Hydrę przemysłu – górnika, który został superbohaterem. Tylko w INDUSTRIADĘ podziemne rejsy łodziami w mitologicznej odsłonie.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronach internetowych tarnogórskich zabytków.

Industriada 2022 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

"Po szychcie. Czas na fajrant!" Industriada 2022 w Tarnowskich Górach [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

04/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon