Industrialne afterparty w Kopalni Srebra. Będą maszyny parowe, koncerty i food trucki

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza na kolejny event z przemysłem w roli głównej. Goście będą mogli zobaczyć, dotknąć, a nawet uruchomić prawdziwe maszyny, a to dopiero początek niespodzianek...

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry święto pary

Święto Pary 2022

Wrzesień rozpoczął się od Święta Szlaku Zabytków Techniki - Industriady. Zaraz po nim tarnogórzanie celebrowali Gwarki. Jeśli komuś brakuje jednak mocnego akcentu na zakończenie miesiąca, to SMZT podsuwa pewną propozycję. Już w najbliższą sobotę, 24 września, na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra odbędzie się impreza (nie tylko) dla fanów techniki.

- Święto Pary to wydarzenie, które promuje technikę parową i kulturę przemysłową na różne sposoby oraz różnymi środkami wyrazu - tłumaczą organizatorzy. - Dlaczego akurat taki festiwal? To właśnie w mieście gwarków po raz pierwszy zabiło industrialne serce regionu - dodają.

Plan imprezy

Podczas wydarzenia główną atrakcją będą oczywiście różnego rodzaju maszyny. Dla osób mniej zainteresowanych przemysłem i techniką też oczywiście coś się znajdzie... a nawet całkiem sporo. Natomiast na zgłodniałych czekać będą popularne food trucki.

  • 9:00 - 17:00 - zwiedzanie podziemi z przewodnikiem (płatne)
  • 11:00 - 20:00 - pokazy kilkudziesięciu maszyn parowych, strefa chillout, gastronomia
Sprzęt zostanie zaprezentowany w dwóch strefach - większe eksponaty na parkingu Zabytkowej Kopalni Srebra, a mniejsze na terenie Skansenu Maszyn Parowych. Maszyny drogowe oraz stacjonarne będzie można dotknąć, uruchomić, a nawet się nimi przejechać.
  • 12:00 - oficjalne rozpoczęcie imprezy
  • 14:00 – 15:00 – koncert Gentlemen's Harmonica Trio
  • 15:30 – 16:30 – koncert wirtuozowski duet - akordeon i skrzypce
  • 17:00 – 18:00 – koncert Todo Art Trio – flet, klarnet, fagot
  • 18:30 – 20:00 – koncert Tarnogórskiego Big Bandu

Co więcej, pomiędzy Bytomiem a Tarnowskimi Górami będzie kursować pociąg Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, który poprowadzi lokomotywa parowa. Pozostaje nam tylko odliczać dni do soboty.

Industriada 2022 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

"Po szychcie. Czas na fajrant!" Industriada 2022 w Tarnowskich Górach [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

04/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon