Informacje

Informacje

137 zawodników walczy o Puchar Polski we wspinaczce sportowej w Tarnowskich Górach

Wspinaczka

Na terenie Hali Sportowej w Tarnowskich Górach dzisiaj i jutro 137 zawodników walczy o Puchar Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji prowadzenie. Do naszego miasta przyjechali reprezentanci z całego kraju! Swoją obecnością zaszczyciła nas między innymi kadra narodowa oraz olimpijska. 

Dzisiaj i jutro na terenie Hali Sportowej w Tarnowskich Górach odbywa się Puchar Polski we wspinaczce sportowej. W konkurencji prowadzenie. Konkurencja prowadzenia polega na tym, że zawodnicy idą od spodu ściany z liną, wpinając się w kolejne tzw. ekspresy. Celem zawodników jest dojście do samego szczytu, w jak najkrótszym czasie, ponieważ kiedy dwóch zawodników dojdzie do samej góry – wygrywa ten, który znajdzie się tam szybciej. 

Podczas tych dwóch dni zawodów w Centrum Wspinaczkowym Klif będą reprezentanci z całego kraju! W tym roku o Puchar Polski będzie walczyć 137 zawodników w kategorii junior, junior młodszy i młodzik. 

Finały w kategoriach: Młodzicy, Juniorzy Młodsi i Juniorzy dziś (sobota 22.02.2020) o godzinie 17.00 W niedzielę (23.02.2020) o godzinie 15.00 finały w kategoriach Seniorzy i młodzieżowcy.

fot. UM Tarnowskie Góry 

Search