header newses

Informacje

Informacje

200 tysięcy dla Miasteczka Śląskiego. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Previous Next

W Miasteczku Śląskim powstanie nowy parking przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2. Firma prywatna przekazała na ten cel sporą sumę pieniędzy.

Nowy parking dla rodziców uczniów 

Każde szanujące się przedsiębiorstwo, które zatrudnia wiele osób i ma w planach podbijanie nowych rynków w swojej strategii, uwzględnia CSR (Corporate Social Responsibility). Są to działania mające na celu wsparcie lokalnej ludności, udział w akcjach charytatywnych, ochronę środowiska i - ogólnie rzecz ujmując - różnorodne zabiegi na rzecz interesu społecznego. Jedną z miejscowych firm, które nie tylko uwzględniają, ale także realizują CSR w praktyce jest Huta Cynku "Miasteczko Śląskie". 

Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” S.A. od pewnego czasu z sukcesem wdraża i realizuje „Strategię społecznej odpowiedzialności na lata 2017 – 2020”. Zadania realizowane w ramach "Strategii..." dotyczą w szczególności ochrony środowiska, bezpieczeństwa i rozwoju pracowników, zobowiązań wobec akcjonariuszy, uczciwych praktyk handlowych i wysokiej jakości produktów oraz współpracy z partnerami lokalnymi - tłumaczą przedstawiciele przedsiębiorstwa. 

Niedawno organizacja znów miała okazję do wsparcia mieszkańców Miasteczka Śląskiego, zwłaszcza tych, których pociechy za niedługo powrócą do szkół. Pod koniec grudnia Huta przekazała gminie niemałą sumę 200 000 złotych. Darowizna ta zostanie przeznaczona na rzecz budowy parkingu przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2 w Miasteczku Śląskim – Żyglinie.

W toku realizacji „Strategii…" Huta Cynku stała się ważnym partnerem inicjatyw mających na celu rozwój gminy Miasteczko Śląskie i gmin sąsiednich, podejmując rozliczne działania dla dobra społeczności lokalnej - opowiadają przedstawiciele. - Spółka jako największy pracodawca w regionie, nie tylko zatrudnia mieszkańców Miasteczka Śląskiego i okolicznych gmin, ale również zapewnia źródło utrzymania wielu rodzinom z całego powiatu tarnogórskiego, wspierając lokalne inicjatywy oraz przyczyniając się do rozwoju lokalnej społeczności - dodają. 

To nie pierwsze tego typu działanie podjęte przez firmę. Warto wspomnieć na przykład patronat nad młodymi sportowcami z klubu LUKS "Jedynka" czy przystąpienie do znanego #gaszynchallenge. 

fot. Huta Cynku "Miasteczko Śląskie"

Search