Informacje

Informacje

71-latka płaciła nie swoją kartą. Grozi jej 10 lat pozbawienia wolności

Money 256314 1920
Policja z Radzionkowa zatrzymała 71-latkę podejrzaną o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posługiwanie się nią podczas płatności za zakupy. Grozi jej 10 lat pozbawienia wolności. 

71-latka z Bytomia przywłaszczyła kartę jednej z pracownic marketu w Radzionkowie. Pokrzywdzona o całej sprawie powiadomiła policję.  Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Radzionkowie. Okazało się, że 71-latka płatności dokonała dwukrotnie, robiąc zakupy na kwotę blisko 90 złotych. Seniorka została złapana na gorącym uczynku podczas zakupów w tym samym markecie. Rozpoznali ją pracownicy, którzy od razu powiadomili policję. 

Podejrzana przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Twierdziła, że kartę znalazła przy kasie obok terminala płatniczego więc od razu zapłaciła nią za swoje zakupy. Drugi raz zapłaciła kartą kilkanaście minut później w innym sklepie, a potem wyrzuciła kartę do kosza. Podejrzana wyraziła skruchę, jednak za popełnione czyny grozi jej do 10 lat więzienia.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 
fot. pixabay/jarmoluk

Search