Informacje

Informacje

855 narodzin, 1175 zgonów. Rok 2019 w Tarnowskich Górach w liczbach

Cmentarz

Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek

Nadal umiera więcej osób niż się rodzi, ale Tarnowskie Góry sukcesywnie zyskują nowych mieszkańców – oto tarnogórska statystyka za 2019 roku.

W ubiegłym roku w Tarnowskich Górach urodziło się zaledwie 855 dzieci, podczas gdy Urząd Stanu Cywilnego odnotował aż 1175 zgonów. Z kolei związek małżeński zawarło 308 par.

Ciekawie kształtują się dane dotyczące liczby osób zameldowanych i wymeldowanych. Otóż, tych pierwszych w ubiegłym roku było 1909, podczas gdy wymeldowało się 1778 osób. Oznacza to, że Tarnowskie Góry są miastem chętnie wybieranym do osiedlania się, a liczba mieszkańców kształtuje się niemal na jednakowym poziomie już od kilku lat. Stan na 31 grudnia 2018 r. wynosił 58893 osób, z kolei rok później mieszkańców było – 58988, zatem przybyło 95 mieszkańców i to w czasie, w którym liczba ludności zamieszkującej inne śląskie miasta drastycznie spada.

W ubiegłym roku na świat przyszło 855 małych tarnogórzan. Rodzice najchętniej nadawali swoim córkom na imię Julia i Hanna. Z kolei wśród imion męskich królował Filip, Igor oraz Franciszek. Nie zabrakło też imion nietypowych, oryginalnych. Może nie było wśród nich Wiedźmina i Meridy, jak to miało miejsce w Katowicach, ale wśród rzadkich imion możemy wymienić chociażby takie jak np.: Zoya, Letycja, Zoja, Gloria, Kayleigh, Tola, Flora, Nela czy Antonio, Milan, Gustaw, Florian i Oktavian.

Search