Informacje

Informacje

Aż 140 milionerów zamieszkuje powiat tarnogórski

Milioner

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa opublikowała podsumowanie za zeznania podatkowe na rok 2019. Wynika z niego, że w naszym powiecie mieszka 140 milionerów! 

Statystyki nie kłamią! W całym woj. śląskim 3 435 osób jest milionerami! Okazuje się że, są nimi w większości przedsiębiorcy, którzy rozliczają się liniowym podatkiem dochodowym i składają zeznanie PIT-36l. Stanowią blisko 92 proc. wszystkich osób mieszkających na Śląsku, których zarobki przekraczają 1 mln zł. 

Milionerzy w powiecie tarnogórskim 

Według statystyk prowadzonych przez Śląską Krajową Administrację Skarbową, powiat tarnogórski w porównaniu z rokiem 2018, wzbogacił się o 5 milionerów. W 2019 roku aż 140 osób wykazało zarobki przekraczające 1 mln zł. 

Jak wypadamy na tle innych miast?  Najwięcej milionerów mieszka w Bielsko-Białej i w powiecie bielskim - aż 406, najmniej znów w Piekarach Śląskich, bo tylko 26 osób zarabia więcej niż 1 mln zł. 

Milionerów ubyło natomiast w Gliwicach i pow. gliwickim oraz w powiecie kłobuckim, Dąbrowie Górniczej, Żorach i Piekarach Śląskich.

Search