header newses

Informacje

Informacje

Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Radzionkowskiej i Grunwaldzkiej? Narodził się taki pomysł

Rondoxs
Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Radzionkowskiej i Grunwaldzkiej? Narodził się taki pomysł. Teraz wszystko w rękach Rady Powiatu w Tarnowskich Górach. 

Stefan Zientkowski zgłosił interpelację w sprawie wykonania ronda na skrzyżowaniu ulic Radzionkowska, Grudwaldzka, J. Wolskiego.

- Obecnie jest to najgorsze skrzyżowanie w Tarnowskich Górach, o tak dużym natężeniu ruchu pojazdów samochodowych - czytamy w interpelacji. - Wyjazd, z ul. Grunwaldzkiej jest mocno utrudniony przez brak widoczności na ul. Radzionkowską. Lustro, które stoi na skrzyżowaniu, jest często zaparowane lub pokryte szronem. Z roku na rok wzrasta ilość pojazdów samochodowych na tych ulicach. Gmina Radzionków cały czas buduje obwodnicę po swojej zachodniej stronie - argumentuje radny. 

Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego, wniosek został przekazany do Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach jako administratora skrzyżowania, celem przeprowadzenia analizy możliwości wykonania wnioskowanej inwestycji. Czy dojedzie ona do skutku? Według Zarządu Dróg inwestycja ta może zostać zrealizowana po przeznaczeniu środków finansowych przez Radę Powiatu w Tarnowskich Górach. 

- Zadanie to powinno objąć także wykonanie projektu, obejmującego przebudowę istniejącego w tym rejonie uzbrojenia terenu - czytamy w odpowiedzi. 

Czy inwestycja dojdzie do skutku? Wszystko teraz w rękach Rady Powiatu w Tarnowskich Górach. O rozwoju sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco.

Search