header newses

Informacje

Informacje

Będzie ulica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowskich Górach? Zbierają podpisy

Wosp
Będzie ulica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowskich Górach? Narodził się taki pomysł. W internecie petycję w tej sprawie podpisało już 225 osób. 


- Od początku istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacja przekazała tarnogórskiemu Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Powiatowemu S.A. sprzęt za 1 166 867 zł. Fundacja Jurka Owsiaka dostarczyła do szpitala między innymi łóżka, aparaty RTG czy kardiomonitory. Od 1993 roku, Fundacja WOŚP wsparła polskie szpitale astronomiczną kwotą ponad miliarda złotych - argumentują pomysłodawcy petycji. Chętnych na ulicę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 225 osób. 

- Mieszkańcy Tarnowskich Gór są niezwykle związani z inicjatywą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zainicjowaną w 1993 roku przez Jurka Owsiaka oraz są wdzięczni za pomoc, którą Fundacja okazała na przestrzeni lat Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Powiatowemu S.A. Wobec tych faktów, uważamy, że należy uhonorować Fundację WOŚP poprzez nazwanie jej imieniem ulicy, skweru lub parku w Tarnowskich Górach - dodają.

Trzeba przyznać, że tegoroczny 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowskich Górach zakończył się z wielkim rozmachem. 110 wolontariuszy wyruszyło na ulice naszego miasta kwestować na rzecz fundacji. Dzięki ich pracy oraz licznym aukcjom Tarnowskim Górom udało się zebrać rekordową liczbę 175 000 zł. 

Petycję można podpisać TUTAJ

fot. Magdalena Grabowska 


Search