header newses

Informacje

Informacje

Będzie więcej zieleni na Rynku. Magistrat pokazał wizualizacje

Zielen Na Rynku Wizualizacja

Tarnogórski Rynek to bardzo lubiane miejsce przez mieszkańców naszego miasta, a także okolicznych miejscowości. Wkrótce czekają go zmiany, które zapewne ucieszą wielu, bo na głównym placu Tarnowskich Gór ma pojawić się więcej zieleni.

Urząd Miejski właśnie przedstawił na Facebooku koncepcję zagospodarowania fragmentu Rynku u wylotu ulicy Górniczej. Na wizualizacjach możemy zauważyć, że przybędzie zieleni w tym miejscu. Oprócz rosnących tam obecnie drzew pojawi się kilka nowych, które staną w donicach otoczonych ławkami. Mają tam zostać zamontowane również inne elementy małej architektury, jak np. stojaki na rowery.

Jak informuje ratusz, przy okazji zostanie uporządkowany zieleniec przed restauracją Sherlock na rogu z ulicą Krakowską. - Nowe zagospodarowanie Rynku to pierwszy etap szerszego projektu. W kolejnych latach zrealizowane zostaną przebudowy: Placu Wolności, terenu przed Halą Targową oraz Placu TPD - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych w wypowiedzi dla UM.

Urzędnicy właśnie przygotowują się do rozpisania przetargu na wykonawcę prac. To powinno nastąpić do sierpnia lub września. Wartość zamówienia szacuje się na 342,6 tys. zł, jednak ostateczną kwotę poznamy dopiero po rozstrzygnięciu postępowania.

fot. UM Tarnowskie Góry

Search