header newses

Informacje

Informacje

Bezpłatna porada w kwestiach majątkowych? Przed nami Dzień Otwarty Notariatu

Porozmawiaj Z Notariuszem

Już pod koniec listopada odbędzie się jedenasta edycja wydarzenia, podczas którego wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zasięgnąć opinii na temat interesującej ich kwestii notarialnej. 

Dzień Otwarty Notariatu 2020

W ostatnią sobotę miesiąca, 28 listopada, organizatorzy zapraszają na coroczne spotkanie z notariuszami. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski, więc udział w nim wziąć mogą także mieszkańcy naszego miasta. Od godziny 10:00 do 16:00 prawnicy będą odpowiadać na wszystkie zadane im przez zainteresowanych pytania. Warto pamiętać, że wszystkie konsultacje udzielane będą nieodpłatnie. Ze względu na warunki epidemiologiczne porady odbędą się w formie online poprzez kontakt mailowy (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem. Uczestnicy preferujący rozmowę telefoniczną mogą skorzystać z infolinii: 32 205 05 08

- Dzień Otwarty Notariatu to akcja realizowana już po raz 11. przez Krajową Radę Notarialną i rady izb notarialnych mająca na celu podnoszenie świadomości prawnej obywateli poprzez informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji zakładanych celów, jak również o konsekwencjach podjętych decyzji - informują koordynatorzy projektu. 

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem

To hasło tegorocznej edycji wydarzenia. Jakie pytania warto zadać podczas Dnia Otwartego? Notariusze z pewnością udzielą cennych wskazówek w tematach: umowy najmu, spadku, dziedziczenia, podziału majątku w przypadku rozwodu, czy sporządzenia testamentu. W kompetencje organizatorów wchodzą także zagadnienia związane z pożyczkami oraz przewłaszczeniami nieruchomości. 

Powszechnie notariusz kojarzy się ze sprawami spadkowymi oraz nieruchomościami, tymczasem w kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne z punktu widzenia przedsiębiorców. Mało kto wie, że wielu czynności prawnych można dokonać alternatywnie przed sądem i w kancelarii notarialnej, tym samym oszczędzając czas i pieniądze. Przykładowo potwierdzenie praw do spadku u notariusza trwa około dwóch godzin a nie, jak w sądzie, kilka miesięcy - tłumaczą pomysłodawcy Dnia Otwartego.

fot. Porozmawiaj z notariuszem

Search